SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„The New York Times” z czterema milionami prenumeratorów. Rosną przychody wydawcy

W III kwartale 2018 roku dziennik „The New York Times” zanotował przychody wyższe o 8 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym, lecz zysk netto wydawcy zmniejszył się do kwoty 24,9 mln dolarów. Rośnie liczba prenumeratorów gazety, która przekroczyła poziom 4 mln, z czego z górą 3 mln to subskrybenci cyfrowej wersji „New York Timesa”.

Article

W III kwartale br. przychody „New York Timesa” wyniosły 417 mln dol., co oznacza wzrost rok do roku o 8 proc. 101,2 mln dol. to wpływy z cyfrowych subskrypcji (18 proc. więcej rok do roku), zaś przychody z segmentu reklamy cyfrowej wzrosły o 17 proc. do kwoty 57,8 mln dol.

W raportowanym okresie przychody reklamowe z drukowanych wydań „NYT” zmniejszyły się o 0,7 proc. Spadek o 23 proc. na przestrzeni roku zanotowano także po stronie zysku netto, który ostatecznie zamknął się kwotą 24,9 mln dol. Wydawca wyjaśnia, że mniejszy zysk był spowodowany głównie tym, że podsumowując zyski rok wcześniej firma doliczyła do nich środki pochodzące ze sprzedaży jednej ze swoich nieruchomości. Poza tym wzrosły koszty i inwestycje wydawnictwa.

W III kwartale br. liczba cyfrowych subskrybentów „NYT” wzrosła o 203 tys., z czego 143 tys. wykupiło dostęp do treści dziennikarskich i newsowych, zaś reszta zapłaciła za oferty związane z gotowaniem czy krzyżówkami.

W sumie liczba prenumeratorów dziennika przekracza obecnie 4 mln, zaś z górą 3 mln to subskrybenci treści w wersji cyfrowej. „NYT” jest obecnie czytany regularnie w 193 krajach na świecie.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „The New York Times” z czterema milionami prenumeratorów. Rosną przychody wydawcy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Al
Taaaa... podobnie, jak rosnie naklad Wyborczej 🎃🤗🎃🤗
8 12
odpowiedź