SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W grze The Sims 4 będzie można wybrać orientację seksualną. W opcji także LGBTQIA+

Popularna gra symulacyjna The Sims 4 zaoferuje użytkownikom możliwość określenia własnej orientacji seksualnej - zapowiada firma Electronic Arts, producent tytułu. Według planów w nowym dodatku Licealne lata pojawi się opcja pozwalająca na tworzenie własnej postaci w odniesieniu do relacji seksualnych i wirtualnych kontaktów intymnych pomiędzy uczestnikami gry. W założeniach jest także wprowadzenie odpowiednich możliwości dla społeczności LGBTQIA+.

Fot. Electronic ArtsArticle

The  Sims to funkcjonująca na rynku od 2000 r gra symulacyjna produkowana przez firmę Electronic Arts. Najnowsza wersja tytułu to część zatytułowana The Sims 4.

Seksualna swoboda

Eletronic Arts zapowiedziała, że 28 lipca br. na rynku pojawi się aktualizacja do The Sims 4, zatytułowania Licealne lata. Wraz nią ma się pojawić interesująca nowość.

- Dla naszego zespołu kreatywność, odkrywanie siebie i inkluzywność to podstawowe wartości i każdego dnia staramy się celebrować różnorodność, równość i otwartość w naszych grupach i społeczności – wyjaśnia producent. - Mając to na uwadze, z radością przedstawiamy wszystkim Simomaniakom funkcję orientacji seksualnej. Tą aktualizacją, a także niedawną aktualizacją dodającą zaimki, robimy kilka kroków naprzód, by być grą, która szanuje i celebruje niuanse i różnorodność codziennego życia. Ważne jest, aby przyznać, że są to jedynie kroki w podróży, która wciąż trwa. Nadal jest jeszcze wiele do zrobienia i chociaż nie można się wdać obecnie w szczegóły naszych przyszłych planów, zapewniamy, że zobowiązujemy się do dalszej poprawy naszej reprezentacji społeczności LGBTQIA+.

Firma wyjaśnia, że dzięki funkcji orientacji seksualnej można wyznaczyć swoim Simom serię parametrów dotyczących zainteresowań romantycznych i seksualnych.

- Mogą pojawić się zastrzeżenia dotyczące binarności dostępnych początkowo opcji płci – zaznacza EA. - Pod względem mechaniki gry niebinarni Simowie nie są jeszcze obecni w TS4. Wraz z aktualizacją wprowadzającą zaimki poczyniliśmy znaczne postępy w reprezentacji niebinarnych Simów, ale rozumiemy, że zaimki nie są tym samym, co tożsamości płciowe. Zdajemy sobie sprawę, że nadal jest przed nami wiele pracy w tym zakresie.

Czytaj także: Ten Square Games bez lockdownu i z inflacją stracił ponad 30 mln zł wpływów, rezygnuje z gry piłkarskiej

Według producenta Sim użytkownika może być otwarty na romantyczną eksplorację. To ustawienie określa, czy orientacja seksualna wirtualnej postaci może zmieniać się w trakcie rozgrywki.

- Pierwszą z nich jest historia osoby, która odkryła, kim jest, i ma niezachwiane, niezmienne przekonanie, kto ją pociąga – tłumaczy producent gry. - Tacy są Simowie, którzy nie są otwarci na romantyczną relację. Nie zmienią orientacji w trakcie rozgrywki i zdecydowanie odrzucą zaloty od osób płci, którymi nie są zainteresowani.

Druga historia opowiada o osobie, która wciąż odkrywa, kim jest. Simowie otwarci na romantyczną eksplorację wciąż będą mieli wskazane początkowe ustawienie orientacji seksualnej, ale może się ona zmienić w trakcie rozgrywki. W miarę jak Simowie będą doświadczać romantycznych interakcji, będą mogli bardzo się zmieniać.

Czytaj także: W TVP o osobach LGBT+ głównie negatywnie, o Paradzie Równości wzmianek brak

Dodatkowo w The Sims pojawi się opcja bara-bara. - To ustawienie wskazuje, z kim Twój Sim może wykonywać interakcję bara-bara. Jeśli próbujesz opowiedzieć historię aseksualnego Sima, możesz nie wybrać żadnej z dostępnych opcji. Możesz też opowiedzieć historię aromantycznego Sima, wybierając zainteresowania bara-bara, ale nie zaznaczając żadnych pól romantycznego pociągania – tłumaczy EA.

Dlaczego obecnie dostępne będą tylko dwie opcje płci? Firma odpowiada na to pytanie. - Jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że niedawno opublikowaliśmy aktualizację wprowadzającą różne zaimki.

Według EA wynika to z ograniczeń technicznych. - W TS4 nie ma jeszcze Simów niebinarnych – zaznaczono w komunikacie. - Nadal musisz dokonać binarnego wyboru płci dla swojego Sima przy jego tworzeniu, niezależnie od ustawień zaimków. Mamy nadzieję, że zaprezentowaliśmy już nasze zaangażowanie w reprezentację tożsamości płciowych dzięki takim opcjom jak dostosowywanie płci, które pozwala modyfikować sylwetkę, preferencje odzieżowe, opcje ciąży i korzystania z toalety. Postrzegamy aktualizację wprowadzającą zaimki jako kolejny ważny krok w kierunku lepszej reprezentacji płci niebinarnych, ale przyznajemy również, że zaimki nie są tym samym, co tożsamości płciowe.

Dołącz do dyskusji: W grze The Sims 4 będzie można wybrać orientację seksualną. W opcji także LGBTQIA+

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl