SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„The Washington Post” wprowadza zdalną pracę z powodu koronawirusa

Szefostwo dziennika „The Washington Post” skierowało do wszystkich swoich dziennikarzy i pracowników innych działów apel o to, aby w miarę możliwości pozostali w domach i stamtąd realizowali swoje obowiązki. To efekt zagrożenia epidemią koronawirusa. Wydawca zapewnia że zmiana formy pracy nie wpłynie w żaden sposób na wynagrodzenia zespołu.

Article

Nowy rodzaj groźnego koronawirusa oznaczonego przez organizację WHO nazwą Covid-19 wykryto w Chinach pod koniec grudnia 2019 r. W ciągu kilku tygodni wywołał on epidemię, której centrum stanowi chińskie miasto Wuhan.

Według statystyk ze środy na całym świecie zanotowano ponad 121 tys. przypadków zainfekowania koronawirusem, zaś 4365 osób poniosło śmierć w związku z Covid-19. Przypadki zarażenia koronawirusem w ostatnich dniach pojawiły się także w Polsce, w środę potwierdzono obecność w naszym kraju 25 zainfekowanych osób.

„The Washington Post”: Zostańcie w domach

W ostatnim okresie wiele firm w USA w związku z zagrożeniem koronawirusem zaapelowało do pracowników, aby nie przychodzili do biur, ale wykonywali swoją pracę zdalnie. Tak postąpiły m.in. koncerny Apple, Facebook, Twitter i Amazon.

Teraz w ślady tych firm poszło szefostwo „The Washington Post”, jednego z największych dzienników w USA. Fred Ryan, prezes wydawnictwa w firmowej korespondencji zaapelował do dziennikarzy i innych pracowników, aby w miarę możliwości pozostali w domach i stamtąd realizowali swoje zadania.

Już wcześniej kierownictwo „WaPo” skierował do pracy zdalnej grupę dziennikarzy obsługujących konferencję CPAC zakończoną 2 marca br. Był to efekt wykrycia u jednego z  uczestników konferencji obecności koronawirusa.

Pełne wynagrodzenie

Apel o zdalną pracę w wypadku amerykańskiego dziennika obejmuje okres do końca marca br. Wydawca zapewnia, że wszyscy pracownicy niezależnie od formy ich zatrudnienia otrzymają pełną stawkę wynagrodzenia pomimo fizycznej nieobecności w biurach.

Według danych ze środy w Stanach Zjednoczonych zanotowano ponad tysiąc przypadków zarażenia koronawirusem oraz 29 śmiertelnych ofiar Covid-19.

Zmiana organizacji pracy w mediach dotyczy nie tylko amerykańskiego rynku. W związku z rosnącą liczbą zarażeń koronawirusem w Polsce redakcje wprowadzają szczególne środki ostrożności. Powoływane są zespoły antykryzysowe, rekomendowana jest praca zdalna oraz ogranicza się delegacje.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „The Washington Post” wprowadza zdalną pracę z powodu koronawirusa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl