SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tier inwestuje w Biznes24, powstanie także internetowe radio. „Czarny koń w naszym portfelu”

Tier Investment planuje duże inwestycje w kanał Biznes24, niebawem ma ruszyć nowa ramówka stacji. Powstanie także internetowa rozgłośnia radiowa Biznes24, a także ma zostać rozwinięty portal internetowy biznesowej stacji. - Obecnie nadmiar gorących i niezwykle ważnych informacji biznesowo-ekonomicznych nie pozwala nam zamykać się tylko na odbiorniki telewizyjne - mówi Kamil Bilecki, prezes Tier Investment.

Kamil Bilecki, prezes Tier InvestmentArticle

W grudniu ub.r. Grupa MWE Networks sprzedała 80 proc. udziałów spółki Biznes24 funduszowi zarządzanemu przez Tier Investment, spółce realizującej projekty głównie w segmencie nieruchomości. Choć Michał Winnicki wychodzi ze spółki, to pozostałe 20 proc. udziałów w niej zachował Roman Młodkowski, współwłaściciel biznesowej stacji.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Będą inwestycje w Biznes24

Tier Investment zapowiada duże inwestycje w kanał Biznes24. Stacja niebawem ma zmienić ramówkę oraz zwiększyć liczbę audycji nadawanych na żywo (aktualnie nadawane są trzy bloki na żywo - poranny, południowy i popołudniowy).

- Biznes24 jest dla nas czarnym koniem w naszym portfelu. Widzimy ogromny potencjał w rozwoju samego kanału, ale przede wszystkim w kreowaniu trendu i potrzeby oglądania tej stacji. Od początku nawiązania kontaktu ze stacją poczuliśmy podobną energię i wizje dotyczącą prowadzenia biznesu. Wiemy jak ważna współcześnie jest rola mediów i jej udział w rynku. Sama telewizja, mimo różnych opinii nieustannie przyciąga przed odbiorniki ogromną liczbę widzów. Naszym celem jest budować świadomość społeczeństwa i doszkalać polskich przedsiębiorców w obszarach nowego biznesu - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Kamil Bilecki, prezes Tier Investment.

W ostatnim czasie Tier podjął działania wzmacniające marketing i promocję stacji oraz zwiększające liczbę odbiorców i oglądalności. - Od rozpoczęcia sytuacji konfliktu na Ukrainie, obserwujemy znaczny wzrost nowych polubień i obserwujących Fanpage’a stacji. Na dokładne wyniki i podsumowania przyjdzie czas w drugiej połowie roku - informuje nas szef Tier Investment.

Tier nie zdradza kwoty, jaka ma zostać zainwestowana w Biznes24. Jak zdradza nam Bilecki, Tier Investment posiada 80 proc. udziałów w spółce „i chcemy, żeby pan Roman Młodkowski nadal miał w niej 20 proc., dlatego wnoszony przez nas kapitał, który zostanie przeznaczony na nowe inwestycje i rozwój kanału, będzie zasilał przede wszystkim kapitał zapasowy, bez zmiany struktury kapitału zakładowego”.

Biznes24 w nowej ramówce ma nadawać nie tylko więcej treści na żywo, ale i także ma zostać poszerzona oferta o nowe obszary. - Nowa ramówka Biznes24, to nowa dawka biznesowego stylu w świeższej odsłonie. Obecna oferta rozszerzona zostanie o zupełnie nowe obszary i formy przekazu. Wiemy, że dzisiejsi przedsiębiorcy i właściciele własnych biznesów to osoby nowoczesne, odważne i kreatywne, dlatego chcemy dostarczyć im adekwatny do ich oczekiwań i wymagań materiał - mówi Bilecki.

- W nowej ramówce pozostaną kwestie ekonomiczne i biznesowe, na których oparta jest stacja, jednak przybiorą jeszcze lżejszą i świeższą formę. Każdy przedsiębiorca znajdzie w niej temat dla siebie i swojej spółki. Podkreślona zostanie też kwestia sytuacji gospodarczej związana z sytuacją na Wschodzie, która za kilka tygodni zacznie być jeszcze bardziej istotna, bo będziemy analizować długofalowe skutki wojny - dodaje.

Powstanie internetowe radio Biznes24

Zespół stacji pracuje nad uruchomieniem internetowego radia Binzes24, które początkowo ma być przekazem audio telewizyjnego kanału.

- Obecnie nadmiar gorących i niezwykle ważnych informacji biznesowo-ekonomicznych nie pozwala nam zamykać się tylko na odbiorniki telewizyjne. Zarząd Biznes24 postanowił wyjść z przekazem dalej, proponuje widzom innowacyjne rozwiązania, które sprostają oczekiwaniom współczesnych odbiorców i są odpowiedzą na ich wymagania. Wiemy na własnym przykładzie, że widzowie chcą mieć dostęp do najważniejszych informacji niezależnie od tego, gdzie i kiedy ich potrzebują. Jadąc samochodem, stojąc w korkach czy biegając w parku - we wszystkich momentach, kiedy obraz nie jest istotny, ale świadomość sytuacji tak - opisuje Bilecki w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Internetowe radio początkowo będzie przekazem audio telewizyjnego kanału, ale docelowo ma nadawać nieco odrębny przekaz od Biznes24. - Jest to sprawdzony model przez inne stacje zagraniczne - mówi szef Tier Investment.

Informacje techniczne dotyczące radia internetowego - „live audio” mają zostać przedstawione wkrótce. Aktualnie zarząd stacji prowadzi również rozmowy z osobami, które wzbogacą zespół i nową formę dotarcia.

Rozbudowany zostanie portal Biznes24

Tier pracuje także nad rozbudową portalu Biznes24, w którym znają się m.in. notowania giełdowe. W przyszłości uruchomiona ma zostać również aplikacja mobilna serwisu.

- Dynamiczność dzisiejszego rynku ekonomicznego i sytuacji na świecie zmusza nas, aby mieć dostęp do newsów zawsze i wszędzie. Jako widzowie codziennie korzystamy z wielu portali, żeby uzyskać informację dotyczące notowań, raportów ESPI, wydarzeń z kraju i świata. Niewiele jest narzędzi, które kompleksowo zajmują się wszystkimi z wyżej wymienionych informacji. Idąc tropem formuły „one-stop-shop”, Biznes24 chce dostarczyć właśnie takie narzędzie. Chce połączyć użyteczność z wysoką rzetelnością, która stanie się niezbędnikiem wśród analityków, inwestorów czy przedsiębiorców - komentuje nam prezes Tier Investment.

W pierwszej kolejności, obecna strona ma zostać odświeżona o zakładkę z ofertą usług dla biznesu, czyli zakup reklamy, reklamy specjalnej lub relacji z wydarzeń. - Nadal cenną formą promocji produktów i usług jest reklama w tv. Chcemy wspierać polskich przedsiębiorców w promowaniu ich unikatowych rozwiązań. Utarło się, że reklama w telewizji jest droga i słabo przyswajalna, dlatego Biznes24 oferuje konkurencyjne ceny i indywidualne podejście w kreowaniu wizerunku. Zależy nam, aby widzowie wiedzieli, że Biznes24 nie jest jedynie stacją, a działania zespołu są o wiele bardziej rozbudowane i wszechstronne. Biznes24 jest Partnerem każdego biznesu i wspiera jego różne obszary - informuje Bilecki.

Kanał telewizyjny Biznes24, rozgłośnia radiowa oraz portal internetowy mają być jednolitymi mediami ze wspólnym zespołem, ale z nieco zróżnicowanymi treściami dopasowany optymalnie do każdego z tych mediów.

- Na tym etapie rozwoju spółki, Biznes24 to jeden zespół, jedna redakcja i ten sam profil informacji. Wszystkie kanały dystrybucji będą jedną jednostką, pod jednym parasolem marki Biznes24. Jak również niezmienne pozostanie - jakość i rzetelność udostępnianych informacji - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Kamil Bilecki, prezes Tier Investment.

Biznes24 to kanał poświęcony tematyce finansów osobistych, rynków, gospodarki oraz zarządzania, prezentowanych zarówno w codziennych programach informacyjnych, jak i poradnikowych czy publicystycznych. Stacja rozpoczęła nadawanie w piątek, 20 marca 2020 roku.

Dołącz do dyskusji: Tier inwestuje w Biznes24, powstanie także internetowe radio. „Czarny koń w naszym portfelu”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kilov
Na razie rzeczywistość pokazuje że to zestaw pobożnych życzeń pana inwestora. Ale jeśli go stać na przepalanie kasy w oczekiwaniu na wyniki to bardzo fajnie dla tej tv ( i radia w przyszłości). Pytanie na ile czekania mu wystarczy - rok-dwa-trzy?
odpowiedź
User
Michał
"Od rozpoczęcia sytuacji konfliktu na Ukrainie, obserwujemy znaczny wzrost nowych polubień i obserwujących Fanpage’a stacji" - Tyle w temacie chłopców w krótkich spodenkach którym zamarzyła się kariera w biznesie, mediach. Powodzenia w układaniu strategii biznesowych ze sfrustrowanym Romkiem - się dobrali "inwestorzy" od telewizji internetowych:)))
odpowiedź
User
WU
Trzymam kciuki! Brakuje solidnych i merytorycznych stacji biznesowych
Wartościowych programów/stacji tv czy radiowych nie robi się w kilka miesięcy, na kolanie i byle jak. To nie jest MWE. Czyż TVN24 nie zwiększył oglądalności po 11.09.2001?
odpowiedź