SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TikTok uruchamia Europejski Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności

Platforma społecznościowa TikTok ogłosiła plan uruchomienia Europejskiego Ośrodka Otwartości i Odpowiedzialności. Celem instytucji będzie kształtowanie aplikacji jako pozytywnego oraz bezpiecznego miejsca dla społeczności.

Article

W ramach inicjatywy Europejskiego Ośrodka Otwartości i Odpowiedzialności zaproszeni eksperci, naukowcy i decydenci będą mogli zapoznać się z działaniami podejmowanymi przez zespoły TikToka, na rzecz kształtowania platformy jako pozytywnego oraz bezpiecznego miejsca dla społeczności.

Na razie, ze względu na pandemię, ośrodek działa wirtualnie. W 2022 roku planowane jest otwarcie jego fizycznej siedziby w Irlandii.

TikTok uruchamia Europejski Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności

Odwiedzający będą mogli dowiedzieć się, jak technologia pomaga zapewnić bezpieczeństwo społeczności TikToka oraz jak jest ona wykorzystywana w procesie moderacji treści, aby zlokalizować potencjalne naruszenia zasad. Ponadto, podczas wirtualnej wizyty goście poznają także zasady działania przeszkolonych zespołów ds. weryfikacji treści, które podejmują decyzje w zakresie publikowanych informacji w oparciu o Zasady Społeczności TikToka.

- Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności Tik Tok to kolejny krok na naszej drodze do lepszego zrozumienia zespołów, procesów i technologii, które pomagają nam kształtować TikTok jako miejsce radości, kreatywności oraz zabawy. Wiemy, że jest jeszcze wiele do zrobienia i jesteśmy podekscytowani możliwością proaktywnego stawienia czoła wyzwaniom, które przed nami stoją. Cieszę się, że będę mógł powitać ekspertów z całej Europy i usłyszeć ich szczere opinie na temat sposobów dalszego ulepszania naszych systemów - komentuje Cormac Keenan, head trust and safety TikToka.

Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności poza moderowaniem treści będzie oferować także szczegółowy dostęp do technologii rekomendacji na platformie oraz przybliży działania mające na celu zapewnienie prywatności i bezpieczeństwa danych.

Przypomniano również, że pierwszy Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności powstał w USA w lipcu 2020 r.

TikTok, należący do chińskiego start-upu ByteDance, zobowiązał się do tworzenia tego rodzaju ośrodków w 2020 r. w ramach działań mających zapewnić przejrzystość operacji biznesowych firmy po oskarżeniach skierowanych m.in. przez Stany Zjednoczone i Australię.

Według tych krajów dane gromadzone przez aplikację mogły być wykorzystywane do celów szpiegowskich przez ChRL. USA twierdziły m.in., że dane z aplikacji mogą być wykorzystywane przez chińskie służby do monitoringu lokalizacji pracowników administracji federalnej, jak i prowadzenia operacji z zakresu szpiegostwa korporacyjnego.

Aplikacja była również oskarżana o brak należytych działań względem moderacji treści - po tym, jak na TikToku pojawiły się materiały zachęcające do aktów przemocy, mowa nienawiści oraz nagrania zachęcające młode dziewczyny do anoreksji.

Z TikToka, który systematycznie odpiera stawiane mu zarzuty, w USA korzysta ok. 100 mln użytkowników. We wrześniu ubiegłego roku liczba osób korzystających z tej aplikacji do wymiany krótkich nagrań wideo przekroczyła próg 100 mln również w Europie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TikTok uruchamia Europejski Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WróżbitaMaciej
Komentarze o Chadzie za 3... 2... 1...
odpowiedź
User
M
Jaką trzeba być zakłamaną korporacją, aby wymyślać takie farmazony: serwis, który podobnie jak Instagram, bazuje w 80% na wypiętych tyłkach 17-latek, będzie uczył o odpowiedzialności mediów.
Kolejno: niech Coca Coli uczy o spożywaniu cukru, a branża wódy o życiu w trzeźwości.
odpowiedź