SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TikTok z nową funkcją ochrony rodzicielskiej. Można zdalnie zarządzać kontem dziecka

Platforma TikTok zapowiedziała wprowadzenie nowych rozwiązań dotyczących ochrony rodzicielskiej w aplikacji. Funkcja o nazwie Family safety pozwala rodzicom na zdalne regulowanie na koncie dziecka takich parametrów jak czas korzystania z aplikacji, możliwość komunikacji z konkretnymi użytkownikami czy rodzaj treści do których młody użytkownik będzie miał dostęp.

Article

TikTok oferuje obecnie użytkownikom mechanizm kontroli rodzicielskiej, jednak nie jest on doskonały. Wymaga bowiem fizycznego dostępu do smartfona dziecka i zabezpieczenia konta hasłem, które musi być okresowo zmieniane.

Zdalna kontrola

Teraz TikTok zapowiedział wprowadzenie w aplikacji nowego rozwiązania o nazwie Family safety. Pozwala ono na kontrolowanie poczynań dziecka na platformie bez konieczności dostępu do jego smartfona.

Jak wyjaśnia TikTok aby skorzystać z zapowiedzianej funkcji rodzic musi założyć własne konto w aplikacji, a następnie za pomocą kodu QR zsynchronizować je z profilem dziecka.

Po dokonaniu synchronizacji dorosły użytkownik może decydować o niektórych ustawieniach na koncie swojego podopiecznego. Możliwe jest np. decydowanie o tym jak dużo czasu dziecko może spędzić korzystając z aplikacji i z jakimi znajomymi nie może się kontaktować na TikToku. Do dyspozycji jest także filtr mający chronić dziecko przed oglądaniem nieodpowiednich dla niego treści zamieszczanych przez innych użytkowników.

TikTok informuje, że funkcja Family safety została wprowadzona w pierwszej kolejności dla użytkowników w Wielkiej Brytanii, w nadchodzących tygodniach ma być rozszerzona na kolejne kraje Europy i świata.

Konieczne większe bezpieczeństwo

Aplikacja TikTok jest wykorzystywana głównie przez młodszych internautów i w związku z tym konieczne jest zagwarantowanie im jak największego bezpieczeństwa na platformie. Niestety TikTok nie zawsze postępuje zgodnie z tą zasadą. Niedawno ujawniono, że po opublikowaniu relacji z samobójstwa jednego z młodych użytkowników właściciel aplikacji w większym stopniu dbał o swój własny wizerunek, niż o bezpieczeństwo dzieci korzystających z platformy.

TikTok rozwija się coraz bardziej dynamicznie. Według niektórych szacunków z platformy korzysta obecnie ponad 1,5 mld aktywnych użytkowników na świecie.

TikTok znalazł się także w czołówce aplikacji ściąganych najchętniej w 2019 r. pokonując m.in. należącą do Facebooka aplikację Instagram. Tylko w samym ostatnim kwartale 2019 r. aplikacja została pobrana ponad 220 mln razy.

Z kolei ByteDance, właściciel TikToka wciąż poszukuje nowych metod pozyskiwania przychodów. W grudniu ub.r. firma uruchomiła na wybranych rynkach własny muzyczny serwis streamingowy, ByteDance zamierza też wejść z oryginalnymi produkcjami na rynek gier mobilnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TikTok z nową funkcją ochrony rodzicielskiej. Można zdalnie zarządzać kontem dziecka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl