SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TikTok obiecuje miliardy Europie i zwiększa nacisk na bezpieczeństwo danych

TikTok ogłosił - w ramach programu bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju Project Clover  - że w ciągu najbliższych 10 lat zainwestuje w Europie 12 miliardów euro.

Platforma, która próbuje zdystansować się od obaw związanych z dostępem chińskiego rządu do danych użytkowników, twierdzi, że rozpoczęła pierwszą fazę uruchamiania swojego nowego centrum danych w Norwegii, które „docelowo będzie przechowywać dane użytkowników europejskiego TikToka”.

„Zaczniemy teraz instalować i testować serwery w pierwszym budynku, a celem migracji danych użytkowników będzie rozpoczęcie latem przyszłego roku” – podaje firma, dodając, że w dwóch pozostałych budynkach w Norwegii rozpocznie się przechowywanie danych pod koniec 2025 r. Ma powstać tam największe centrum danych w Europie, zasilane całkowicie energią odnawialną.

TikTok po raz pierwszy ogłosił plan otwarcia europejskich centrów danych w 2020 r. Pierwsze centrum z siedzibą w Irlandii zostało uruchomione we wrześniu ubiegłego roku.

Cała ta praca skupia się na ciągłych wysiłkach TikToka mających na celu udowodnienie, że rząd Chin nie ma dostępu do wrażliwych danych użytkowników oraz że firma przestrzega nowych europejskich przepisów dotyczących danych, wprowadzonych na mocy europejskiej ustawy o usługach cyfrowych (DSA).

W ciągu ostatniego roku kilka krajów w Europie, a także Parlament Europejski i Komisja Europejska zakazały korzystania z TikToka w telefonach pracowników w związku z obawami, że powiązanie TikToka z jego chińską spółką-matką ByteDance zagraża bezpieczeństwu użytkowników.

Projekt Clover ma na celu rozwiązanie tych problemów za pośrednictwem centrów danych oraz nowych procesów dostępu do danych i kontroli.

Na przykład firma rozpoczęła współpracę z Grupą NCC, niezależną zewnętrzną firmą zajmującą się bezpieczeństwem, która nadzoruje podejście TikTok do bezpieczeństwa danych, „w tym audyt i weryfikację naszych kontroli i zabezpieczeń danych, monitorowanie przepływów danych i zgłaszanie wszelkich incydentów”.

Firma twierdzi, że wdrożyła również „technologie zwiększające prywatność”, aby podwoić swoje procesy mające na celu ochronę danych użytkowników.

Dołącz do dyskusji: TikTok obiecuje miliardy Europie i zwiększa nacisk na bezpieczeństwo danych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl