SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TikTok wprowadza punkty karne dla użytkowników notorycznie łamiących regulamin

TikTok wprowadza zmiany w swojej polityce dotyczącej publikowanych treści i zachowań użytkowników, aby skuteczniej przeciwdziałać powtarzającym się przypadkom naruszania regulaminu.

Article

Wszyscy użytkownicy TikToka są zobowiązani do przestrzegania Zasad Społeczności. Jasno określają one niedozwolone zachowania i treści oraz wskazują, jakie działania są podejmowane, jeśli ktoś narusza ustalone reguły.

TikTok postanowił zaktualizować swój system przestrzegania zasad, aby skuteczniej przeciwstawiać się użytkownikom, którzy je nagminnie łamią. Ta zmiana pomoże szybciej usuwać szkodliwe treści i blokować konta, a jednocześnie wesprze twórców, którzy są narażeni na nieodpowiednie zachowania ze strony innych osób.

Obecny system przestrzegania Zasad Społeczności TikToka nakłada na użytkowników łamiących regulamin różne rodzaje ograniczeń, takie jak tymczasowe zakazy publikowania lub komentowania.

Punkty karne dla naruszających regulamin

W ramach nowej polityki TikToka, jeśli osoba publikuje treść naruszającą jedną z zasad społeczności, treść ta zostanie usunięta, a użytkownik otrzyma punkt karny. Gdy jego konto osiągnie określony próg punktów karnych w ramach funkcji (np. komentarzy czy LIVE) lub obowiązujących zasad (np. w ramach kategorii „zastraszanie i nękanie”), zostanie zablokowane na stałe. Wysokość progów różni się w zależności od tego, jak bardzo dane naruszenie może zaszkodzić członkom społeczności.

Przykładowo, mniejsza liczba punktów karnych będzie potrzebna do zablokowania użytkownika, który promuje nienawistną ideologię niż w przypadku takiego, który dzieli się spamem o niskiej szkodliwości. Dodatkowo konta, które zgromadzą dużą liczbę skumulowanych punktów karnych w zakresie różnych kategorii, polityk i funkcji, również będą blokowane. Punkty karne znikną z rejestru dopiero 90 dniach.

TikTok w dalszym ciągu może stosować natychmiastowe stałe blokady w stosunku do użytkowników dopuszczających się poważnych wykroczeń (np. promowanie przemocy i grożenie innym osobom, treści związane z seksualnością i przemocą seksualną).

Aby pomóc społeczności TikToka lepiej zrozumieć nowe zasady i zapewnić przejrzystość podejmowanych decyzji dotyczących egzekwowania regulaminu, platforma rozpocznie wprowadzanie do aplikacji nowych funkcji w Centrum Bezpieczeństwa. Obejmują one stronę "Status konta", na której twórcy mogą łatwo sprawdzić stan swojego konta, oraz stronę "Historia raportów", gdzie znajdują się raporty dotyczące zgłaszanych treści lub kont innych użytkowników.

Nowe narzędzia uzupełniają dotychczasową funkcję powiadomień, które są wysyłane do twórców w przypadku naruszania przez nich zasad TikToka. Będą oni również zawczasu informowani, jeśli grozić im będzie blokada konta

Dołącz do dyskusji: TikTok wprowadza punkty karne dla użytkowników notorycznie łamiących regulamin

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
tik tok cały czas promuje i nie blokuje treści, które z powodzeniem mogłyby się znaleźć na zlikwidowanym już portalu roxa
odpowiedź
User
Max
Witajcie w Chinach
odpowiedź
User
Helmut Klopp
U nas od dawna jest karny kµtas.
odpowiedź