SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TikTok usunął w pół roku 49 milionów nieregulaminowych filmów

W drugiej połowie 2029 roku z serwisu społecznościowego TikTok usunięto 49 milionów materiałów wideo, które naruszały standardy społeczności. To mniej niż 1 proc. wszystkich treści zamieszczonych w tym okresie na platformie.

Article

Chińska firma ByteDance zaprezentowała własny raport na temat transparentności należącego do niej serwisu TikTok. Wynika z niego, że od czerwca do grudnia 2019 roku z platformy usunięto 49 milionów filmików - głównie z powodu prezentowania treści niestosowanych dla najmłodszych (nagość, akty seksualne). Dla porównania, w analogicznym okresie YouTube usunął tylko 14,7 miliona filmów.  

Aż 98,2 proc. tych treści został usunięta przez algorytmy i moderację serwisu, zanim jeszcze zostały zgłoszone przez użytkowników.

Powody usuwania filmów w TikToka

Co czwarty z usuniętych z TikToka filmów zawierał treści erotyczne lub akty seksualne dorosłych, podobny odsetek objął treści podżegające do przestępstw lub potencjalnie niebezpiecznych praktyk czy postaw.

Ponad 10 milionów filmików (21,5 proc.) zniknęło z TikToka z powodu pokazywania nielegalnych zachowań nieletnich (głównie zażywanie narkotyków). Niewielki odsetek filmów (1-3 proc.) usunięto z powodu mowy nienawiści, nieautentycznych zachowań lub pokazywania treści zastraszających innych.

 

Najwięcej usuniętych treści z Indii

16,5 miliona ze skasowanych z serwisu filmów pochodziło z Indii, a 4,6 mln z USA, 2 mln z Wielkiej Brytanii, a 1,3 mln z Rosji.

Firma ByteDance ujawniło, że otrzymała ok.  500 wniosków o dane od rządów różnych państw i służb mundurowych, z czego przychyliła się do około 480 z nich. Żaden z wniosków nie wpłynął z administracji Chin. - Nigdy nie udostępnimy danych użytkowników chińskiemu rządowi, ani nie zrobilibyśmy tego na żądanie - twierdzą szefowie ByteDance.

Ponadto, sami użytkownicy zgłaszali się do TikToka około 1,3 tys. razy z wnioskiem o usunięcie treści z powodu naruszenia ich praw autorskich.

W 2019 roku chińska firma ByteDance, zanotował wzrost przychodów do 17 mld dolarów. Za ubiegły rok spółka wypracowała zysk netto w wysokości 3 mld dolarów. Wszystkie platformy prowadzone przez ByteDance mają ponad 1,5 mld użytkowników miesięcznie.

Czytaj także: wygraj nagrody po 10 tys. dolarów

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TikTok usunął w pół roku 49 milionów nieregulaminowych filmów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Info
Macie błąd.
Napisaliście na początku artykułu 2029, a powinno być 2019.
1 0
odpowiedź