SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TikTok usunął ponad 110 mln filmów w trzy miesiące

Od lipca do września 2022 roku z platformy TikTok usunięto 110,9 mln naruszających regulamin filmów, z czego 53,2 mln to materiały skasowane automatycznie. Serwis przywrócił też w omawianym okresie 6,9 mln uprzednio skasowanych treści.

Fot. PixabayArticle

W najnowszej wersji raportu uwzględniono dodatkowe informacje na temat usunięć filmów na 50 rynkach, co stanowi około 90 proc. całkowitej liczby usuniętych treści wideo.   

Usuwane treści obejmują krótkie wideo (w tym filmy i relacje oparte na obrazach). Od lipca do września usunięto 110,9 mln naruszających regulamin filmów, z czego 53,2 mln to materiały skasowane automatycznie. Serwis przywrócił też w omawianym okresie 6,9 mln uprzednio skasowanych treści. W Polsce od lipca do września 2022 roku usunięto z TikToka 691 135 filmów, z czego aż 83.1 proc. nikt nie zdążył zobaczyć, a 91.4 proc. usunięto w ciągu 24 godzin.

Łącznie przez dziewięć miesięcy roku 2022 z TikToka usunięto 327,1 mln treści naruszających standardy i regulamin platformy.

Filmy z osobami niepełnoletnimi najczęściej usuwano treści z powodu pokazania nagości i czynności seksualnych z ich udziałem(ponad 76 proc.) i pokazywania niebezpiecznych zachowań nieletnich (ponad 13 proc.).

W porównaniu z drugim kwartałem 2022, w trzecim wzrosła liczba usuniętych kont. Od lipca do września TikTok skasował 180 305 451 kont.

Reklamy usuwane z TikToka

TikTok w trzecim kwartale roku usunął 7,7 mln niespełniających zasad reklam. Ja zaznaczono w raporcie, choć łączna liczba reklam usuniętych z powodu naruszenia zasad reklamowych w raportowanym okresie spadła, to wzrosła z kolei liczba reklam usuniętych w wyniku działań na poziomie kont reklamowych. "Wynika to częściowo ze zmiany naszego podejścia do egzekwowania zasad reklamowych i wzmocnienia naszych możliwości ich egzekwowania na poziomie konta" - wyjaśnia TikTok.

Usuwane siatki wpływu z TikToka

Raport zawiera także informacje o potajemnych operacjach wywierania wpływu, które udało się zidentyfikować administracji platformy i usunąć z od lipca do września.

Oprócz ujawnionych siatek TikTok zidentyfikował 365 dodatkowych kont należących do wcześniej usuniętych siatek - one też zostały ponownie usunięte.

"Badając i usuwając te operacje, koncentrujemy się na ocenie zachowań i powiązań między kontami oraz stosowanymi metodami, aby ustalić, czy uczestnicy tych aktywności angażują się w skoordynowane działania mające na celu wprowadzenie w błąd systemów lub naszej społeczności. W każdym przypadku doszliśmy do wniosku, że osoby stojące za tymi działaniami współpracują ze sobą, aby fałszywie przedstawiać, kim są i co robią" - czytamy w raporcie TikToka.

Przykładowo 1686 kont tworzyła siatka działająca z Rosji i była skierowana do krajów europejskich, głównie Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii. "Osoby stojące za tymi kontami stworzyły zlokalizowane, nieautentyczne konta i udostępniły treści w języku niemieckim, włoskim i angielskim, używając syntezatorów mowy w tych językach, rozpowszechniając prorosyjski punkt widzenia w dyskusjach dotyczących wojny na Ukrainie" - czytamy w raporcie TikToka.

Dołącz do dyskusji: TikTok usunął ponad 110 mln filmów w trzy miesiące

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl