SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TikTok wspiera Miesiąc Dumy. Mural w Warszawie i udział polskich tiktokerów ze środowisk LGBT+

Hashtag challenge, siedem kreatywnych efektów na platformie, dedykowana muzyczna playlista, Live Show z Drag Queens, 12-godzinny globalny Marsz Dumy z takimi artystami jak Miley Cyrus, Anitta i Bob the Drag Queen, a także mural na cześć polskich twórców LGBTQ+ - to zestaw aktywności przygotowanych przez TikToka z okazji Miesiąca Dumy.

TikTok poinformował, że budowanie i wspieranie społeczności leży u podstaw jego działań, dlatego platforma dołączyła do świętowania Miesiąca Dumy. W br. będzie on obchodzony na TikToku pod jednoczącym wszystkich hasłem Free to be, czyli „wolni, aby być sobą”, ale również wolni, żeby rosnąć, rozwijać się i rozumieć doświadczenia innych ludzi.

TikTok zapowiada, że poprzez zaproponowane aktywności chce podkreślać, że jest platformą, gdzie można w kreatywny i wolny sposób wyrażać siebie, bez uprzedzeń.

Mural na cześć polskich twórców

Z okazji Miesiąca Dumy w centrum Warszawy powstał mural na cześć polskich tiktokerów reprezentujących społeczność LGBTQ+ pod hasłem „Każdy różny, ale równy”.

Czytaj także: Założyciel TikToka rezygnuje z fotela CEO ByteDance

Do współpracy zaproszono ośmioro twórców, którzy zarówno na TikToku, jak i poza platformą mają pokazywać co to znaczy być dumnym i żyć swoim życiem w pełni swobodnie. Michał Piróg, @way.of.blonde, @maschines_official, @saintfluencer, @pizzapawel, @lucasadelon, @charazinsky i @jasperrr55 na muralu zostali przedstawieni jako Superbohaterowie. W ten sposób TikTok chce manifestować swoje poparcie dla osób LGBTQ+ również poza platformą.

 

- Zauważyłem, że TikTok jest miejscem, które jednoczy wszystkich, pozwala nam na otwartość i akceptację – zaznacza w komunikacie @pizzapawel (ponad 1 milion obserwujących na TikToku). - Przede wszystkim pokazuje nam, żeby się nie bać, otworzyć oraz przyznawać się do swoich prawdziwych uczuć. Uważam to za wielkie wyróżnienie, że mogę wspierać swoim wizerunkiem osoby LGBTQ+. Cieszę się, że mogę dawać przekaz swoją osobą dla młodych ludzi, którzy duszą w sobie swoją orientację i boją przyznać swoim bliskim, że należą do społeczności LGBTQ+.

Zdaniem @charazinsky (1,5 miliona obserwujących na TikToku): - TikTok bardzo wspiera środowisko LGBTQ+ przede wszystkim akcjami Pride. Jednak to wsparcie jest widoczne przez cały rok. Na TikToku nie ma miejsca na dyskryminację i nienawiść. W akcję Pride włączamy się już po raz drugi. Zdecydowaliśmy się na to, bo chcemy, aby społeczeństwo było jeszcze bardziej tolerancyjne i akceptowało ludzkie odmienności. Chcemy również wyrazić swoje wsparcie dla osób LGBTQ+ i zachęcić do bycia w 100% sobą”.

Muzyka i programy Live

Aby zapewnić szerszej społeczności TikToka LGBTQ+ możliwość przyłączenia się do świętowania Miesiąca Dumy platforma zaplanowała swój pierwszy globalny Marsz Dumy TikToka – 12-godzinny live, który zostanie przeprowadzony w ramach 24 różnych programów, z różnych krajów na całym świecie, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Japonii, Korei, Singapuru i innych. Wezmą w nim udział Miley Cyrus, Anitta, Bob the Drag Queen i wielu innych artystów z całego świata.

Z okazji Miesiąca Dumy na platformie dostępnych będzie również siedem efektów specjalnych – nie zabraknie w nich tęczowych barw, a także dostępna będzie m.in. naklejka z hashtagiem #Pride2021.

- Wierzymy, że TikTok daje możliwość tworzenia i udostępniania treści, które przemawiają do innych i pomagają im budować silniejszą społeczność - zaznacza Paula Kornaszewska, head of operations team TikTok Polska. - Jako globalna platforma mamy możliwość, ale i odpowiedzialność, aby promować i budować miejsce w sieci, które jest przyjazne dla wszystkich ludzi i gdzie każdy może być sobą.

Czytaj także: Już 3,8 mln Polaków na TikToku. Twitter i Pinterest w dół, Wykop ze wzrostem (TOP10)

TikTok podkreśla, że aktywnie wspiera społeczność LGBTQ+ poprzez współpracę i wsparcie globalnych organizacji jak GLAAD, It Gets Better Project, SAGE, Stonewall Foundation, The Trevor Project oraz True Colors United.

Dołącz do dyskusji: TikTok wspiera Miesiąc Dumy. Mural w Warszawie i udział polskich tiktokerów ze środowisk LGBT+

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gelo
(. ) .
0 0
odpowiedź
User
Zac
A kiedy miesiąc dumy singli, onanistów, albo np sadystów?
0 0
odpowiedź
User
a
w chinach nich sobie tik tok takiego tęczowego maziaja sprawi....
0 0
odpowiedź