SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TikTok z największą liczbą pobrań w sierpniu. Aplikacja na szczycie podium od początku 2020 roku

W sierpniu 2020 r. TikTok zanotował największą liczbę pobrań wśród aplikacji mobilnych nie będących grami - wynika z zestawienia firmy Sensor Tower. TikTok został zainstalowany ponad 63 mln razy, największy wzrost nastąpił w Indonezji i Brazylii. Chińska aplikacja od początku 2020 roku znajduje się na szczycie pod względem popularności wśród nowych użytkowników.

TikTok (zajął pierwsze miejsce na Tajwanie oraz pierwsze lub drugie w dziewięciu z 22 krajów objętych pomiaremArticle

TikTok jest obecnie jedną z najczęściej wykorzystywanych na świecie platform społecznościowych, liczbę jego aktywnych użytkowników szacuje się globalnie na ponad 2 mld.

TikTok zwycięzcą w sierpniu

Powodzenie TikToka wśród użytkowników potwierdza kolejne zestawienie Sensor Tower, firmy zajmującej się analizami rynku aplikacji mobilnych.

Z danych opublikowanych przez Sensor Tower wynika, że w sierpniu 2020 r. TikTok był najczęściej pobieraną z sieci aplikacją mobilną, dotyczy to zarówno sklepu App Store, jak i Google Play.

Czytaj także: Rynek aplikacji odporny na koronawirusa. Wydatki 20 procent w górę w 2020 roku

W sierpniu br. TikTok zanotował 63,3 mln instalacji, co oznacza wzrost rok do roku o 1,6 proc. największe wzrosty pobrań aplikacji nastąpiły w Indonezji (o 11 proc.) oraz w Brazylii (9 proc.). Na 2. miejscu zestawieniu Sensor Tower w wymiarze globalnym znalazł się Zoom, zaś podium zamyka Facebook.

TikTok dominuje w 2020 roku

Sensor Tower podała także informacje na temat przychodów osiągniętych przez mobilne aplikacje w sierpniu br. Tutaj na szczycie także znalazł się TikTok, wydatki użytkowników w tej aplikacji sięgnęły globalnie kwoty 88,1 mln dol. 85 proc. wpływów TikToka pochodziło z Chin, 7,8 proc. z USA, a 1,4 proc. z Turcji.

Pod względem wysokości wydatków użytkowników w aplikacjach za TikTokiem znalazły się YouTube, Tinder, Tencent Video oraz Piccoma.

Obecne zestawienie Sensor Tower potwierdza dominację TikToka w segmencie aplikacji mobilnych pod względem zainteresowania nowych użytkowników. Chińska aplikacja znajdowała się na szczycie przez wszystkie miesiące od początku 2020 r. jeśli chodzi o liczbę jej pobrań z sieci.

Czytaj także: KE: TikTok dołącza do kodeksu przeciwko mowie nienawiści, zobowiązuje się do blokowania określonych treści

Dołącz do dyskusji: TikTok z największą liczbą pobrań w sierpniu. Aplikacja na szczycie podium od początku 2020 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl