SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TikTok wprowadza surowsze zasady prywatności dzieci

TikTok zaktualizował w ostatnich dniach swoją politykę prywatności o bardziej rygorystyczne zasady dla użytkowników poniżej 18 roku życia.

Zgodnie z nowymi zasadami domyślne ustawienia użytkowników w wieku od 13 do 15 lat zostaną ustawione jako prywatne. Tylko zatwierdzeni obserwujący będą mogli przeglądać zawartość użytkownika.

TikTok przestanie również zezwalać wszystkim użytkownikom na komentowanie filmów stworzonych przez użytkowników w wieku poniżej 15 lat, ograniczając możliwość dla znajomych nieletnich. Użytkownicy poniżej 15 roku życia mogą całkowicie wyłączyć komentowanie.

TikTok domyślnie wyłączył również możliwość sugerowania kont nieletnich innym użytkownikom.

Użytkownicy w wieku od 16 do 17 lat mają nieco większy dostęp do ulepszonych funkcji w ramach nowych zasad, w tym funkcji „Duet” i „Stitch” TikTok, które będą widoczne tylko dla znajomych, a także bezpośrednich wiadomości i transmisji na żywo.

Użytkownicy TikTok, którzy mają więcej niż 16 lat, mogą zdecydować, czy chcą zezwolić na pobieranie wideo i będą mieli dostęp do bezpośrednich wiadomości i transmisji na żywo.

Użytkownicy poniżej 18 roku życia nie mogą już kupować, wysyłać ani otrzymywać wirtualnych prezentów za pośrednictwem platformy.

Aktualizacje zasad pojawiają się, gdy TikTok staje w obliczu ciągłego sprzeciwu za nieodpowiednią ochronę danych użytkowników dzieci, ostatnio w formie pozwu  prawnego ze strony 12-letniej dziewczynki w Wielkiej Brytanii

Wcześniej aplikacja, która ma stosunkowo młodą bazę użytkowników, została ukarana grzywną w wysokości 5,7 miliona dolarów przez amerykańską Federalną Komisję Handlu za naruszenie przepisów dotyczących prywatności danych dzieci.

Od tego czasu TikTok wprowadził ograniczoną obsługę aplikacji dla użytkowników w wieku poniżej 13 lat o nazwie „TikTok dla młodszych użytkowników” ze ściślejszymi środkami bezpieczeństwa.

Platforma nawiązała również współpracę z  Common Sense Networks, firmą medialną, która tworzy treści dostosowane do wieku i zapewniające prywatność nieletnim.

- Jeśli użytkownik poda datę urodzin potwierdzającą, że ma mniej niż 13 lat, zostanie wprowadzona do interfejsu TikTok dla młodszych użytkowników . Jeśli dowiemy się, że użytkownik poniżej 13 roku życia nie korzysta z TikTok dla młodszych użytkowników, usuniemy jego konto - poinformował rzecznik TikTok.

TikTok przyjął również ocenę 12+ w sklepach Apple i Google z aplikacjami, które umożliwiają kontrolę rodzicielską, która blokuje lub ogranicza aplikacje dla małych dzieci.

TikTok został globalnie ściągnięty ponad 2 mld razy, zaś w dobie pandemii koronawirusa i domowej izolacji użytkowników przybyły 623 mln instalacji. Według nieoficjalnych danych w 2019 roku chińska firma ByteDance zanotowała wzrost przychodów do 17 mld dolarów, a firma wypracowała zysk netto w wysokości 3 mld dolarów. Wszystkie platformy prowadzone przez ByteDance mają ponad 1,5 mld użytkowników miesięcznie.

Dołącz do dyskusji: TikTok wprowadza surowsze zasady prywatności dzieci

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
żęnada
jedno pytanko: a kto będzie wiedział, że ta osoba ma naprawdę więcej niż 15 lat i że niby jej ustawienia mogą już być bardziej "dorosłe"?
odpowiedź