SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tim Davie został dyrektorem generalnym BBC

Brytyjski nadawca BBC powołał Tima Davie'ego na stanowisko dyrektora generalnego. Zastąpi on Tony'ego Halla, która latem tego roku odchodzi z firmy. Do sierpnia 2021 r. nowy dyrektor generalny będzie otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 450 tys. funtów rocznie.

Tim Davie, dyrektor generalny BBCArticle

BBC poinformowało, że Tim Davie, dotychczasowy dyrektor wykonawczy w brytyjskiej firmie, został mianowany nowym dyrektorem generalnym. Trudnym zadaniem, które przed nim stoi, będą negocjacje z rządem w sprawie opłaty licencyjnej. Boris Johnson chce pozbawić nadawcę dochodów z opłat licencyjnych i zastąpić je systemem subskrypcyjnym. Opłata licencyjna ma pozostać do 2027 r.

Kolejnym zadaniem, z jakim będzie musiał się zmierzyć nowy dyrektor generalny, jest zaoszczędzenie 125 mln funtów jeszcze w tym roku. W planach naprawczych BBC była redukcja 450 miejsc pracy. Firma zawiesiła jednak restrukturyzację ze względu na pandemię koronawirusa.

Tim Davie do BBC dołączył w 2005 r., wcześniej był dyrektorem marketingu w Pepsi. Od kwietnia 2013 r. był dyrektorem generalnym BBC Worldwide, a w kwietniu 2018 r. został mianowany dyrektorem generalnym BBC Studios. Przez krótki okres w 2012 r. pełnił też obowiązki dyrektora generalnego BBC.

"Będziemy musieli przyspieszyć zmiany"

Davie powiedział, że "czuje się zaszczycony", że może pokierować pracami brytyjskiego nadawcy.

- To był krytyczny czas dla Wielkiej Brytanii i ostatnie kilka miesięcy pokazało, jak wielkie znaczenie ma dla ludzi BBC. Nasza misja nigdy nie była bardziej ważna ani konieczna. Jestem głęboko zaangażowany w tworzenie treści o najwyższej jakości i bezstronności. Patrząc w przyszłość, będziemy musieli przyspieszyć zmiany, aby służyć naszym odbiorcom w tym szybko zmieniającym się świecie. Wykonano dużo pracy i będziemy kontynuować reformy. Jestem przekonany, że możemy to zrobić dzięki niesamowitym zespołom ludzi pracujących w BBC - powiedział nowy dyrektor generalny.

Tony Hall, ustępujący dyrektor generalny, nazwał Daviego „fantastycznym liderem”. - Życzę mu powodzenia w przyszłości. Wiem, że BBC jest w dobrych rękach - dodał.

Davie otrzyma wynagrodzenie w wysokości 525 tys. funtów rocznie, o 75 tys. funtów więcej niż dostawał Hall. To także o 75 tys. funtów mniej niż otrzymywał jako szef BBC Studios. Jak podkreśla BBC, wynagrodzenie dyrektora generalnego nie wzrosło od 2012 r.

Ze względu na kryzys związany z pandemią koronawirusa Tim Davie zgodził się na obniżenie wynagrodzenia do 450 tys. funtów aż do sierpnia 2021 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tim Davie został dyrektorem generalnym BBC

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl