SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

42 proc. polskich użytkowników Tindera jest w związku, 30 proc. ma dziecko

Z aplikacji randkowej Tinder w ciągu ostatniego roku korzystało 3,2% polskich internautów - wynika z badania IRCenter.

Article

Częściej użytkownikami Tindera w Polsce są mężczyźni (55%), osoby z najmłodszej grupy wiekowej 18-24 lata (48%) oraz pochodzące ze średnich i dużych miast. Mieszkańców wsi - w porównaniu do ich 35% udziału w próbie – jest natomiast wśród użytkowników Tindera najmniej, bo 13%.

Osób w stanie wolnym jest na Tinderze 58%. 54% to single, a 4% to osoby rozwiedzione lub w separacji. Co piąta osoba korzystająca z serwisu zadeklarowała natomiast, że jest w związku partnerskim (19%) lub małżeńskim (22%). Co trzeci użytkownik posiada także dziecko (30%).Użytkownicy Tindera to osoby ambitne i nowoczesne. Lubią uczyć się nowych rzeczy, mieć życie pełne nowości, wyzwań i zmian oraz chcą osiągać więcej niż inni. Żyją w pośpiechu, lubią brać sprawy w swoje ręce i częściej niż ogół internautów deklarują, że pracują przede wszystkim dla pieniędzy. Większość śledzi także nowinki techniczne i stara się podążać za trendami. Są też skłonni do  próbowania nowych produktów i są w stanie zapłacić więcej za dobrą obsługę. Starają się trzymać sprawdzonych marek, ale nie wyróżnia ich przekonanie, że dobra marka gwarantuje dobry produkt. Jednocześnie jednak starają się kupować tańsze produkty.


Tinder to mobilna aplikacja internetowa przeznaczona do komunikacji i kojarzenia użytkowników w pary. Funkcjonuje na tej zasadzie, że podczas przeglądania profili można zdecydować o dodaniu konkretnego z nich do grupy swoich zainteresowań poprzez przesunięcie zdjęcia palcem w prawą stronę ekranu smartfona. Do odrzucenia profilu wymagane jest przesunięcie go palcem w lewo. Tinder został uruchomiony w 2012 r.

Badanie zostało przeprowadzone przez IRCenter w lutym 2017 r., techniką CAWI, na reprezentatywnej próbie 2100 polskich internautów.

Dołącz do dyskusji: 42 proc. polskich użytkowników Tindera jest w związku, 30 proc. ma dziecko

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
SNOW
Błędy składniowe w badaniach, które sporo kosztują ??? Nie widzi nikt? Pozdrawiam
IRCenter:)
odpowiedź
User
Tomcio
Tinder to wylęgarnia patologii.Szukam poważnego zwiazku,a tam panny księcia z zasobnym portfelem.Na dodatek te młode walą się na potęgę.
odpowiedź
User
kajko
Ja jestem niezadowolony z tej apki.... laski powyżej 30 lat średnie, często chorowite i z dużymi problemami egzystencjalnymi. To ma sens chyba faktycznie w przedziale 20-28 lat max. Nie ma lajka...
odpowiedź