SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tobias Solorz nowym prezesem Polkomtela

Rada nadzorcza Polkomtela, operatora sieci Plus, podjęła decyzję o powołaniu Tobiasa Solorza, syna Zygmunt Solorz-Żaka, na stanowisko prezesa zarządu spółki.

Tobias Solorz, prezes Cyfrowego Polsatu Article

Zygmunt Solorz-Żak oraz Wojciech Pytel zakończyli pełnienie swoich funkcji w zarządzie Polkomtela i zostali wybrani przez nadzwyczajne zgromadzenie wspólników do rady nadzorczej.

Celem tych zmian ma być większa integracja Polkomtela z Cyfrowym Polsatem oraz zacieśnienie współpracy obydwu firm.

- Jestem dumny, że otrzymałem szansę kierowania tak wspaniałą firmą. Dziękuję Radzie Nadzorczej za okazane mi zaufanie i mogę obiecać, że zrobię wszystko, aby spółka osiągała jak najlepsze wyniki, a miliony naszych klientów było jak najbardziej usatysfakcjonowanych z naszych produktów i usług. Przede mną i całym zarządem stoi wiele wyzwań, w tym integracja z Cyfrowym Polsatem. Jestem przekonany, że Polkomtel i Cyfrowy Polsat wspólnie osiągną sukces, tworząc lidera na rynku medialno-telekomunikacyjnym w Polsce i zyskując zaufanie klientów poprzez oferowanie im unikalnego portfolio usług - powiedział Tobias Solorz.

>>> Cyfrowy Polsat przejmie Polkomtel, ale musi wypłacić dywidendę

W skład rady nadzorczej Polkomtela wchodzą obecnie: Zygmunt Solorz-Żak jako przewodniczący, Heronim Ruta jako wiceprzewodniczący oraz członkowie: Józef Birka, Aleksander Myszka oraz Wojciech Pytel.

- Kiedy obejmowałem funkcję prezesa zarządu postawiłem sobie pewne cele i dzisiaj mogę powiedzieć, że udało się je z sukcesem zrealizować. Przeprowadziliśmy firmę - wspólnie z całym zarządem - przez najtrudniejszy etap restrukturyzacji po zakupie spółki w 2011 roku i stworzyliśmy fundamenty dla jej przyszłego rozwoju. Przygotowaliśmy również spółkę do wejścia do Grupy Cyfrowego Polsatu.  Mogę ze spokojem przekazać zarządzanie firmą nowemu prezesowi. Oczywiście cieszę się i jestem szczęśliwy, że mój syn obejmuje tę funkcję. Podczas naszej wspólnej pracy w zarządzie, Tobias wiele się nauczył i zdobył niezbędne doświadczenie, które niewątpliwie będzie teraz procentowało. Stał się wysokiej klasy menedżerem i jestem przekonany, że świetnie sobie poradzi i poprowadzi firmę ku kolejnym sukcesom. Zarówno jego, jak i cały zarząd będę teraz wspierał pełniąc funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki. Zacieśnienie współpracy Polkomtelu i Cyfrowego Polsatu oznacza również, że chciałbym aby Dominik Libicki, po zakończeniu transakcji dołączył do zarządu Polkomtelu i będę go wówczas rekomendował na stanowisko wiceprezesa zarządu - dodał Zygmunt Solorz-Żak.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tobias Solorz nowym prezesem Polkomtela

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
smutne to wszystko
22 10
odpowiedź
User
@bezczelny
Pożyjemy zobaczymy.
15 8
odpowiedź
User
haha
Wszystko zostaje w rodzinie a członkowie rady nadzorczej musieli robic to co im kazano i tyle
27 10
odpowiedź
User
Ekspert
Tatusiek załatwił robotę synkowi, heheh.
17 9
odpowiedź
User
wasyl
Pewnie za 20 lat napisze ..." do wszystkiego doszedłem sam, ciężką pracą..." kolejny synusiek bogatych rodziców
17 12
odpowiedź