SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TOK FM najpopularniejszą stacją radiową na Twitterze, najbardziej angażują Radio Eska, Radio ZET i Radio Maryja

Radio TOK FM ma na Twitterze prawie 300 tys. obserwujących, wielokrotnie więcej niż inne rozgłośnie radiowe. Natomiast najwięcej aktywności wykonywanych jest przez użytkowników na profilu Radia Maryja, dużo dzieje się również na kontach Radia Eska, Radia ZET, Polskiego Radia 24 i Radia Olsztyn.

Article

Według danych firmy SoTrender twitterowy profil Radia TOK FM na koniec sierpnia obserwowało 297,9 tys. użytkowników, o tysiąc więcej niż miesiąc wcześniej (to wzrost o 0,3 proc.). Rozgłośnia jest zdecydowanie najpopularniejszą stacją radiową na portalu - zajmujące drugie miejsce Radio Eska miało prawie 70 tys. followersów, a Trójka - 39,8 tys. Po nieco ponad 20 tys. obserwujących miały natomiast RMF FM (24,7 tys.), Radio ZET (22,2 tys.) i Jedynka (21,7 tys.).

Cześć rozgłośni oprócz profilu głównego ma też dodatkowe konta dotyczące różnych obszarów tematycznych. Działający od półtora roku profil Informacje TOK FM na nieco ponad 3 tys. followersów, TOK FM Kultura - ok. 360, a TOK FM Gospodarka - prawie 300 (dwa ostatnie uruchomiono w marcu br.).

Z kolei profil Fakty RMF FM prezentujący informacje z serwisu RMF24.pl obserwuje 57,9 tys. użytkowników, czyli dwa razy więcej niż konto RMF FM. Z kolei profil Radio ZET News ma 33,3 tys. followersów, uruchomiony w styczniu br. Radio ZET Pilne - 3,8 tys., a profil Informacyjnej Agencji Radiowej - 13,5 tys.

Wśród profili rozgłośni największy procentowy wzrost liczby obserwujących zanotowało w zeszłym miesiącu Polskie Radio 24 (o 8 proc.). Natomiast Jedynka, Radio Maryja, Radio Kraków i Polskie Radio RDC zyskały po 3 proc. followersów.


Profil Radia TOK FM został wymieniony w sierpniu w 3,4 tys. wpisów innych użytkowników. Konto Radia Kraków wspomniano w ten sposób 985 razy, Radia Maryja - 935 razy, Jedynki - 883 razy, Trójki - 793 razy, a Polskiego Radia 24 - 668 razy.


Zdecydowanie najwięcej retweetów, polubień i odpowiedzi wywołały w minionym miesiącu wpisy Radia Maryja - ogółem 13,9 tys. takich reakcji. Profil TOK FM zanotował ich 7,7 tys., a konta Polskiego Radia 24, Jedynki i Trójki - po 2-2,8 tys.

Na każdy wpis Radia Eska przypadło średnio 17,4 aktywności użytkowników. W przypadku Radia ZET było to 9,5, a w przypadku Radia Maryja - 6,6.


Jeśli do reakcji użytkowników dodać aktywności samych profili radiowych, najwięcej działo się w sierpniu na kontach Radia Maryja (42,3 tys. różnych działań) i TOK FM (29,7 tys.). Na kolejnych miejscach znalazły się profile Polskiego Radia 24 (17,8 tys. aktywności), Jedynki (9,9 tys.), Radia Kraków (8,9 tys.) i Polskiego Radia RDC (6,8 tys.).

Tylko 3,1 tys. aktywności zanotowano na profilu Radia Eska, 3,5 tys. - na profilu RMF FM, a 5,5 tys. - na profilu Radia ZET.

Biorąc pod uwagę różną liczbę obserwujących, najbardziej angażujące były profile Radia Olsztyn (relatywny wskaźnik aktywności wyniósł 365), Polskiego Radia 24 (330) i Radia Maryja (299).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TOK FM najpopularniejszą stacją radiową na Twitterze, najbardziej angażują Radio Eska, Radio ZET i Radio Maryja

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Robert774
TOK FM to jest radio dla ludzi INTELIGENTNYCH (tak, proszę państwa, tacy jeszcze istnieją w tym 38-milionowym kraju!). Można oczywiście mu zarzucać, że jest lewackie itd, ale takie właśnie poglądy ma inteligencja!!! I nic, prosze państwa, tego nie zmieni!!! Inteligencja trzyma się z dala od chorej PiSowskiej ideologii, której TOK FM na całe szczęście nie propaguje. TOK FM ma tylko jedną wadę, dużo reklam, no ale z czegoś się musi utrzymywać...
35 23
odpowiedź
User
KOOO
SUPER SUPER SUPER
11 11
odpowiedź
User
Adam z Przemyśla
TOK FM jest świetne, od wielu lat słucham tego radia z neta kiedy tylko mogę. Zgadzam się absolutne z tym, co wyżej napisał Robert774. Powinni bardziej powalczyć o poprawę zasięgu radiowego na falach FM, bo takie ambitne i misyjne radio jest potrzebne w całej Polsce! Na szczęście jest nadzieja. Przez długie lata TOK FM nadawało tylko w 10 największych miastach, ale w ostatnich latach udało się poszerzyć zasięg o wiele mniejszych miast i mam nadzieję, że nie spocznie się na laurach. Bardzo czekam, kiedy TOK FM zawita na falach FM do mojego Przemyśla, bardzo przydałoby się tutaj to radio, bo za dużo jest w Przemyślu ludzi zatrutych PiSowską ideologią. Może jak TOK FM będzie na skali odbiorników radiowych, przynajmniej niektórzy przypadkowo to radio włączą, może przez chwilę posłuchają, może zmądrzeją...
40 15
odpowiedź
User
Maja
Radio TOK fm to przybudówka upadającej GW, wszelkiej maści KODzirarstwa i LGBT...za pieniądze Sorosa.
Dopóki ten starzec żyje radio TOKfm będzie pluło jadem na Polskę..ale już nie długo jak bankrutująca GW.
Ile wynosi aktualne zadłużenie Agory ?
18 29
odpowiedź
User
Gabi
To ci dopiero ...jak mochery się zdigitalowały...to te babcie tak na internetach Radia Maryja klikają i z KODziarzami z TOKa konkurują ????
15 8
odpowiedź