SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Tokio stanęła publiczna toaleta sterowana głosem

W centrum Tokio udostępniona została publiczna toaleta sterowana głosem. Kazoo Sato zaprojektował obiekt, który używa poleceń głosowych do sterowania funkcjami, w tym drzwiami, spłukiwaniem toalety, kranami i nastrojową muzyką w ramach projektu Tokyo Toilet.

Article

Toaleta znajduje się w Nanago Dori Park, w samym sercu finansowej dzielnicy Tokio Shibuya. Projekt półkulistej toalety był prowadzony przez dyrektora kreatywnego agencji reklamowej TBWAHAKUHODO , Kazoo Sato.

Japońskie toalety są znane na całym świecie ze swoich innowacji technicznych, a Kazoo współpracował z ekspertami w dziedzinie architektury, akustyki i produkcji toalet, aby wykorzystać najnowsze technologie w swoim projekcie.

Walka ze stereotypem?

Odpowiadając na wytyczne projektu ustanowione przez największą w Japonii publiczną grupę charytatywną, Nippon Foundation, projekt ma na celu przezwyciężenie tradycyjnego postrzegania publicznych toalet jako ciemnych, brudnych, śmierdzących i przerażających.

Hi Toilet to również odpowiedź na zwiększone obawy dotyczące higieny związane z rozprzestrzenianiem się infekcji poprzez kontakt z powierzchniami, które zostały szczególnie nasilone podczas pandemii Covid-19.

- Po trzech latach badań, planowania i projektowania opracowaliśmy koncepcję toalety sterowanej głosem o nazwie Hi Toilet, w której wszystkie polecenia były aktywowane głosem - wyjaśnił Sato. - Pomysł ten istniał na długo przed pojawieniem się Covid-19, ale Covid przyspieszył akceptację tego wyjątkowego doświadczenia użytkownika w kategoriach„ bezdotykowych toalet.
Dostępna toaleta znajduje się po jednej stronie obiektu, a męskie pisuary po drugiej.

Budynek toalety ma półkulistą formę, która została wybrana w celu zwiększenia wewnętrznego przepływu powietrza. 24-godzinny system wentylacji pomaga również zapobiegać gromadzeniu się nieprzyjemnych zapachów.
Użytkownicy wchodzący do toalety są witani automatycznym komunikatem wyjaśniającym, że mogą używać poleceń głosowych do obsługi drzwi, spłukiwania toalety, odkręcania i wyłączania kranu oraz odtwarzania muzyki.

Japoński producent toalet Toto dostarczył jedną ze swoich zaawansowanych technologicznie toalet Washlet, która zawiera dyszę do czyszczenia wody i automatyczną pokrywę umożliwiającą obsługę bez użycia rąk.

Toaleta jest dwunastą z serii siedemnastu toalet publicznych zaplanowanych w ramach projektu Tokyo Toilet, do którego zaproszono czołowych japońskich i międzynarodowych twórców.

Poprzednie obiekty już zainstalowane w Shibuya to m.in. grzybkowate kapsułki toaletowe Toyo Ito oraz okrągła toaleta autorstwa Tadao Ando, która znajduje się w parku otoczonym drzewami wiśniowymi.

Dołącz do dyskusji: W Tokio stanęła publiczna toaleta sterowana głosem

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Julita
Japończycy to wszystko wynajdą :) Będąc w Japonii pierwszy raz spotkałam się w łazienkach z toaletami myjącymi i powiem, zrobiło to na mnie wrażenie. Teraz i ja w domu mam biobidet i po skorzystaniu z wc się podmywam dzięki niej. Gadżet bardzo fajny i przydatny.
odpowiedź