SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Berezowski za Sławomira Krzewińskiego szefem biura technologii Polskiego Radia

Sławomir Krzewiński nie jest już dyrektorem biura technologii Polskiego Radia. - Nie przedłużono mi umowy bez podania przyczyny, nie wiem więc, czym się naraziłem - mówi nam. W jego sprawie interweniuje już radiowa „Solidarność” - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Nowym szefem biura technologii został Tomasz Berezowski.

Nowym dyrektorem biura technologii Polskiego radia został Tomasz Berezowski Article

Krzewiński związany był z Polskim Radiem od 1993 roku: najpierw jako dyrektor techniczny Radia Opole (do 2018 roku), a następnie – w wyniku wygranego konkursu – jako najpierw pełniący obowiązki, a następnie pełnoprawny dyrektor biura technologii Polskiego Radia.

Teraz nie przedłużono z nim umowy. - Po 36 miesiącach umowa nie będzie kontynuowana. Poinformowano mnie o tym dwa tygodnie temu, bez podawania powodu podjęcia takiej decyzji - opisuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Sławomir Krzewiński.

- Naprawdę: nie wiem, komu i czym mogłem się narazić. To już pozostanie pewnie tajemnicą - dodaje.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Związkowcy w obronie eks-dyrektora

Były szef biura technologii miał „pod sobą” 150 pracowników; jego zasługą jest m.in. to, że na początku pandemii Covid-19, kiedy Polskie Radio przechodziło na bezpieczniejszy, zdalny tryb pracy - udało się przystosować mieszkania prezenterów do zdalnego nadawania.

- Było bardzo mało czasu i coś około 100 osób, którym trzeba było stworzyć warunki nadawania z domów. Poważne wyzwanie, ale na szczęście udało się szybko i bezproblemowo to zorganizować - mówi Krzewiński.

Z informacji, do jakich dotarł portal Wirtualnemedia.pl wynika, że związkowcy z Polskiego Radia przygotowują petycję w obronie byłego dyrektora. Nie będą domagali się jednak przywrócenia go na poprzednie stanowisko, lecz zawnioskują, aby - jako dobrego fachowca - publiczny nadawca zatrudnił go na jakimś innym stanowisku, kompatybilnym z jego fachową wiedzą i umiejętnościami.

Nowym szefem Tomasz Berezowski

Nowym dyrektorem biura technologii Polskiego Radia został z dniem 1 września Tomasz Berezowski - informuje nas Marzena Kęsy z biura zarządu Polskiego Radia.

Berezowski do 2014 roku przez wiele lat był dyrektorem technicznym TVN, ale także członkiem zarządu tej stacji. W przeszłości pełnił też funkcję wiceprezesa ds. technologii platformy N i szefem infrastruktury technicznej w RMF FM. W 2015 roku związał się z Eurozetem, w którym najpierw został doradcą zarządu ds. technologii, a następnie – po kilku miesiącach - dyrektorem ds. infrastruktury w spółce. Berezowski jest ekspertem w dziedzinie techniki radiowej i telewizyjnej oraz specjalistą z obszaru nadawania sygnału satelitarnego. Poproszony o komentarz do objęcia nowego stanowiska, odesłał nas do biura prasowego spółki.

W ub.r. Polskie Radio osiągnęło wzrost przychodów o 9,45 proc. do 346,99 mln zł. Wpływy marketingowe skurczyły się o 33 proc., za to środki z abonamentu rtv i rekompensaty wzrosły o 27 proc., stanowiąc już 80,5 proc. budżetu nadawcy. Natomiast koszty zwiększyły się o 0,4 proc. do 326,6 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Berezowski za Sławomira Krzewińskiego szefem biura technologii Polskiego Radia

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tr
kolaborant wstyd
3 3
odpowiedź
User
cd
Prezesowa lubi roszady. Będzie piątym szefem technologii za władzy PIS-u. Nie zna ludzi, obiektów, procedur (PRSA to nie prywatna firma). Nim to wszystko pozna prawdopodobnie już go posuną.
13 2
odpowiedź
User
Intern
Dalej pracujcie na śmieciówkach.
3 0
odpowiedź