SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Berezowski za Sławomira Krzewińskiego szefem biura technologii Polskiego Radia

Sławomir Krzewiński nie jest już dyrektorem biura technologii Polskiego Radia. - Nie przedłużono mi umowy bez podania przyczyny, nie wiem więc, czym się naraziłem - mówi nam. W jego sprawie interweniuje już radiowa „Solidarność” - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Nowym szefem biura technologii został Tomasz Berezowski.

Tomasz Berezowski Article

Krzewiński związany był z Polskim Radiem od 1993 roku: najpierw jako dyrektor techniczny Radia Opole (do 2018 roku), a następnie – w wyniku wygranego konkursu – jako najpierw pełniący obowiązki, a następnie pełnoprawny dyrektor biura technologii Polskiego Radia.

Teraz nie przedłużono z nim umowy. - Po 36 miesiącach umowa nie będzie kontynuowana. Poinformowano mnie o tym dwa tygodnie temu, bez podawania powodu podjęcia takiej decyzji - opisuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Sławomir Krzewiński.

- Naprawdę: nie wiem, komu i czym mogłem się narazić. To już pozostanie pewnie tajemnicą - dodaje.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Związkowcy w obronie eks-dyrektora

Były szef biura technologii miał „pod sobą” 150 pracowników; jego zasługą jest m.in. to, że na początku pandemii Covid-19, kiedy Polskie Radio przechodziło na bezpieczniejszy, zdalny tryb pracy - udało się przystosować mieszkania prezenterów do zdalnego nadawania.

- Było bardzo mało czasu i coś około 100 osób, którym trzeba było stworzyć warunki nadawania z domów. Poważne wyzwanie, ale na szczęście udało się szybko i bezproblemowo to zorganizować - mówi Krzewiński.

Z informacji, do jakich dotarł portal Wirtualnemedia.pl wynika, że związkowcy z Polskiego Radia przygotowują petycję w obronie byłego dyrektora. Nie będą domagali się jednak przywrócenia go na poprzednie stanowisko, lecz zawnioskują, aby - jako dobrego fachowca - publiczny nadawca zatrudnił go na jakimś innym stanowisku, kompatybilnym z jego fachową wiedzą i umiejętnościami.

Nowym szefem Tomasz Berezowski

Nowym dyrektorem biura technologii Polskiego Radia został z dniem 1 września Tomasz Berezowski - informuje nas Marzena Kęsy z biura zarządu Polskiego Radia.

Berezowski do 2014 roku przez wiele lat był dyrektorem technicznym TVN, ale także członkiem zarządu tej stacji. W przeszłości pełnił też funkcję wiceprezesa ds. technologii platformy N i szefem infrastruktury technicznej w RMF FM. W 2015 roku związał się z Eurozetem, w którym najpierw został doradcą zarządu ds. technologii, a następnie – po kilku miesiącach - dyrektorem ds. infrastruktury w spółce. Berezowski jest ekspertem w dziedzinie techniki radiowej i telewizyjnej oraz specjalistą z obszaru nadawania sygnału satelitarnego. Poproszony o komentarz do objęcia nowego stanowiska, odesłał nas do biura prasowego spółki.

W ub.r. Polskie Radio osiągnęło wzrost przychodów o 9,45 proc. do 346,99 mln zł. Wpływy marketingowe skurczyły się o 33 proc., za to środki z abonamentu rtv i rekompensaty wzrosły o 27 proc., stanowiąc już 80,5 proc. budżetu nadawcy. Natomiast koszty zwiększyły się o 0,4 proc. do 326,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Berezowski za Sławomira Krzewińskiego szefem biura technologii Polskiego Radia

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tr
kolaborant wstyd
odpowiedź
User
cd
Prezesowa lubi roszady. Będzie piątym szefem technologii za władzy PIS-u. Nie zna ludzi, obiektów, procedur (PRSA to nie prywatna firma). Nim to wszystko pozna prawdopodobnie już go posuną.
odpowiedź
User
Intern
Dalej pracujcie na śmieciówkach.
odpowiedź