Tomasz Kozłowski nie jest już szefem Polityki w "Fakcie". Zastąpiła go Sylwia Nowosińska

Tomasz Kozłowski zrezygnował ze stanowiska szefa działu politycznego dziennika "Fakt" i odchodzi z wydawnictwa Ringier Axel Spinger Polska - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Od sierpnia działem będzie kierowała Sylwia Nowosińska, jego dotychczasowa zastępczyni. Wcześniej z dziennika odeszła jego redaktor naczelna Katarzyna Kozłowska.

Beata Czuma
Beata Czuma
Udostępnij artykuł:
Tomasz Kozłowski nie jest już szefem Polityki w "Fakcie". Zastąpiła go Sylwia Nowosińska
Tomasz Kozłowski i Sylwia Nowosińska, fot. Fakt

Kozłowski potwierdził nasze ustalenia. - Potrzebowałem nowych wyzwań, a poza tym w życiu nie liczą się tylko pieniądze - powiedział nam.

 Dziennikarz nie ujawnia, jakie ma dalsze plany zawodowe. Powiedział tylko, że "nie są do końca sprecyzowane" i poinformuje o nich, kiedy będzie miał coś do przekazania.

W tej chwili Tomasz Kozłowski wykorzystuje urlop, a zastępuje go Sylwia Nowosińska, dotychczasowa wiceszefowa działu. Od 1 sierpnia formalnie przejmie obowiązki szefowej działu Polityki. - Jestem pewien, że doskonale sobie poradzi - podkreśla Kozłowski. 

Sylwia Nowosińska pracuje w dzienniku "Fakt" od prawie ośmiu lat. Od stycznia 2016 roku była dziennikarką portalu Fakt24.pl, a od sierpnia 2021 roku zastępczynią szefa działu Polityka. Wcześniej, w latach 2013-2016 pracowała w Polska Press - była dziennikarką "Dziennika Polskiego" i portalu Nasze Miasto Kraków.

Tomasz Kozłowski pracował w „Fakcie” od 2016 roku jako dziennikarz śledczy, a od czerwca 2019 roku pełnił obowiązki szefa oddziału dziennika we Wrocławiu. Działem Polityki zaczął kierować na początku września 2019 roku. Przedtem był związany z „Gazetą Wrocławską”.

Wcześniej z "Faktu" odeszła Katarzyna Kozłowska

To kolejne odejście z dziennika. Na początku lipca tego roku Katarzyna Kozłowska po czterech i pół roku pracy zrezygnowała z funkcji redaktor naczelnej „Faktu”. P.o. naczelnego tytułu został Marcin Kowalczyk, poprzednio wicenaczelny. Jak podkreślała Kozłowska, jej rezygnacja ma przyczyny rodzinne.

Katarzyna Kozłowska naczelną "Faktu" została od stycznia 2019 r. W przeszłości pracowała już w „Fakcie” w latach 2004-2007, odchodziła z wydawnictwa jako szefowa działu polityki. W swojej karierze była także wicenaczelną „Super Expressu” (ZPR Media), „Wprost” (AWR Wprost) i „Show” (Wydawnictwo Bauer). Była też związana z „Dziennikiem Gazetą Prawną” (Infor Biznes) oraz wydawnictwem Kurhaus Publishing. Katarzyna Kozłowska była trzecim naczelnym „Faktu” od pojawienia się dziennika w Polsce jesienią 2003 roku. Wcześniej szefem tytułu był Grzegorz Jankowski, a potem - Robert Feluś.

W 2022 roku średnia sprzedaż wydania „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) wyniosła 138 160 egz. - pokazują dane Polskich Badań Czytelnictwa „Audyt PBC”, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Nowy właściciel TVN? Fundusz od hazardu może kupić kanały WBD

Nowy właściciel TVN? Fundusz od hazardu może kupić kanały WBD

Play bez szefa komunikacji korporacyjnej. Krzysztof Olszewski odchodzi po 2 latach

Play bez szefa komunikacji korporacyjnej. Krzysztof Olszewski odchodzi po 2 latach

Karolina Gniadzik wzmacnia zespół Mido

Karolina Gniadzik wzmacnia zespół Mido

Znany nadawca uruchomi w Polsce darmowe kanały

Znany nadawca uruchomi w Polsce darmowe kanały

Elastyczny harmonogram płatności - maksymalny komfort przy zakupie nieruchomości
Materiał reklamowy

Elastyczny harmonogram płatności - maksymalny komfort przy zakupie nieruchomości

"Babski biznes" wiosną wróci na antenę TVN Style

"Babski biznes" wiosną wróci na antenę TVN Style