SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wojciech Kozak dyrektorem ds. rozwoju online w Polska Press, odchodzi Tomasz Krawczyk

Z dniem 1 lipca Wojciech Kozak awansował w Polska Press Grupie na stanowisko dyrektora ds. rozwoju online. Tomasz Krawczyk, dotychczasowy dyrektor działu rozwoju redakcyjnego, postanowił po 23 latach rozstać się w firmą.

Wojciech Kozak, fot. Polska PressArticle

Tomasz Krawczyk związany był z Polska Press od 1998 roku. Przez lata transformował organizację, zdecydowaną większość swojej energii poświęcając rozwojowi produktów online. To on jest współtwórcą dzisiejszej pozycji wydawcy w polskim internecie. W 2014 roku został powołany na stanowisko dyrektora rozwoju redakcyjnego Grupy. Teraz zdecydował o odejściu ze spółki.

Wojciech Kozak dyrektorem ds. rozwoju online

Na jego miejsce został powołany Wojciech Kozak - jako dyrektor rozwoju online (zmianie uległa nazwa pionu). Odpowiada za strategię produktową i biznesową, rozwój produktów cyfrowych oraz realizację inicjatyw i projektów wspierających pracę organizacji, w szczególności: redakcji, biznesu, marketingu i analiz. Jest odpowiedzialny za centralne produkty tematyczne, Newsroom360, obszary social media i SEO, a także za budowę zespołu product managerów, product ownerów i project managerów, którzy będą odpowiedzialni za rozwój produktów i realizację kluczowych dla firmy przedsięwzięć.

W strukturze firmy podlega Maciejowi Kossowskiemu, członkowi zarządu Polska Press.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Wojciech Kozak jest związany z mediami należącymi dziś do Polska Press od 2008 roku. Od 2016 roku jako zastępca dyrektora działu rozwoju (dawniej dział rozwoju redakcyjnego) odpowiada za rozwój produktów online - w szczególności serwisów regionalnych i Naszemiasto.pl. Od 2017 roku, wspólnie z zespołem IT z Gdańska, wdraża strategię rozwoju technologicznej platformy nowych serwisów kontentowych, z której korzysta większość serwisów internetowych Grupy. W 2019 r. został uhonorowany tytułem "Lwa Zarządzania", czyli nagrodą przyznawaną w Polska Press przez pracowników.

W portfolio prasowym Polska Press Grupy jest ponad 20 dzienników regionalnych, a także prawie 150 tygodników lokalnych, bezpłatna gazeta "Naszemiasto.pl” iok. 500 serwisów internetowych, głównie Naszemiasto.pl i portale poszczególnych tytułów prasowych.

Grupa kapitałowa w 2019 r. zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 6,5 proc. do 398,44 mln zł oraz zysku netto z 9,64 do 8,59 mln zł. Wpływy ze sprzedaży gazet zmalały o 8,9 proc., z reklam - o 4,9 proc., a liczba pracowników wynosiła 2 126.

Dołącz do dyskusji: Wojciech Kozak dyrektorem ds. rozwoju online w Polska Press, odchodzi Tomasz Krawczyk

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TS
Widać, że Kania nie umie w internety
odpowiedź
User
mmm
Patrz synku tak wyglada PISowiec.
odpowiedź
User
op
Pierwszy powiew normalności od wielu miesięcy. Słuszny wybór świetnego specjalisty.
odpowiedź