SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wojciech Kozak dyrektorem ds. rozwoju online w Polska Press, odchodzi Tomasz Krawczyk

Z dniem 1 lipca Wojciech Kozak awansował w Polska Press Grupie na stanowisko dyrektora ds. rozwoju online. Tomasz Krawczyk, dotychczasowy dyrektor działu rozwoju redakcyjnego, postanowił po 23 latach rozstać się w firmą.

Wojciech Kozak, fot. Polska Press Article

Tomasz Krawczyk związany był z Polska Press od 1998 roku. Przez lata transformował organizację, zdecydowaną większość swojej energii poświęcając rozwojowi produktów online. To on jest współtwórcą dzisiejszej pozycji wydawcy w polskim internecie. W 2014 roku został powołany na stanowisko dyrektora rozwoju redakcyjnego Grupy. Teraz zdecydował o odejściu ze spółki.

Wojciech Kozak dyrektorem ds. rozwoju online

Na jego miejsce został powołany Wojciech Kozak - jako dyrektor rozwoju online (zmianie uległa nazwa pionu). Odpowiada za strategię produktową i biznesową, rozwój produktów cyfrowych oraz realizację inicjatyw i projektów wspierających pracę organizacji, w szczególności: redakcji, biznesu, marketingu i analiz. Jest odpowiedzialny za centralne produkty tematyczne, Newsroom360, obszary social media i SEO, a także za budowę zespołu product managerów, product ownerów i project managerów, którzy będą odpowiedzialni za rozwój produktów i realizację kluczowych dla firmy przedsięwzięć.

W strukturze firmy podlega Maciejowi Kossowskiemu, członkowi zarządu Polska Press.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Wojciech Kozak jest związany z mediami należącymi dziś do Polska Press od 2008 roku. Od 2016 roku jako zastępca dyrektora działu rozwoju (dawniej dział rozwoju redakcyjnego) odpowiada za rozwój produktów online - w szczególności serwisów regionalnych i Naszemiasto.pl. Od 2017 roku, wspólnie z zespołem IT z Gdańska, wdraża strategię rozwoju technologicznej platformy nowych serwisów kontentowych, z której korzysta większość serwisów internetowych Grupy. W 2019 r. został uhonorowany tytułem "Lwa Zarządzania", czyli nagrodą przyznawaną w Polska Press przez pracowników.

W portfolio prasowym Polska Press Grupy jest ponad 20 dzienników regionalnych, a także prawie 150 tygodników lokalnych, bezpłatna gazeta "Naszemiasto.pl” iok. 500 serwisów internetowych, głównie Naszemiasto.pl i portale poszczególnych tytułów prasowych.

Grupa kapitałowa w 2019 r. zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 6,5 proc. do 398,44 mln zł oraz zysku netto z 9,64 do 8,59 mln zł. Wpływy ze sprzedaży gazet zmalały o 8,9 proc., z reklam - o 4,9 proc., a liczba pracowników wynosiła 2 126.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wojciech Kozak dyrektorem ds. rozwoju online w Polska Press, odchodzi Tomasz Krawczyk

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TS
Widać, że Kania nie umie w internety
14 6
odpowiedź
User
mmm
Patrz synku tak wyglada PISowiec.
14 20
odpowiedź
User
op
Pierwszy powiew normalności od wielu miesięcy. Słuszny wybór świetnego specjalisty.
19 10
odpowiedź