SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Kuisz: z GroupM na dyrektora ds. strategii danych w Publicis Groupe

Tomasz Kuisz, dotychczas dyrektor zarządzający [m] Platform w GroupM, objął nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. strategii danych w Publicis Groupe (należą do niej m.in. agencje Publicis, Leo Burnett, Starcom, Zenith). W tej roli będzie odpowiadał za rozwój oferty strategicznej i produktowej Publicis Groupe w dziedzinie danych.

Tomasz KuiszArticle

Do jego głównych zadań należeć będą m.in. wsparcie klientów grupy w zakresie budowania strategii rynkowych opartych o dane. Będzie też odpowiadać za współpracę z globalną siecią Publicis Groupe w zakresie wykorzystywania i rozwijania na polskim rynku oferty Publicis People Cloud - globalnej platformy opartej na danych, służącej do identyfikacji źródeł wzrostu biznesu w różnych segmentach konsumenckich. Zajmie się też rozwojem Titan Data Engine - autorskiej infrastruktury technologicznej Publicis Groupe służącej do gromadzenia, przechowywania i zarządzania danymi, wykorzystywanymi w działaniach komunikacyjnych klientów, badaniach i analityce.

Tomasz Kuisz będzie raportował do Anny Sakowicz, chief data & analytics officera Publicis Groupe.

- Jak wynika z badań eMarketera, aż 87 proc. marketerów uważa, iż dane są najbardziej niewykorzystanym zasobem w ich organizacjach. Chcemy wspierać naszych klientów w zmianie tego stanu rzeczy, dlatego Data Science jest jednym ze strategicznych filarów modelu Power of One, który rozwijamy w Publicis Groupe. Naszym głównym zadaniem jest stymulowanie wzrostu biznesu klientów Grupy poprzez spójne i strategiczne podejście do wykorzystywania danych w ich działaniach marketingowych, począwszy od identyfikacji obszarów wzrostu, poprzez przewidywanie efektów, po mierzenie skuteczności działań, które zasilamy wiedzą płynącą z danych. Jestem przekonana, że wieloletnie doświadczenie Tomka Kuisza w dziedzinie technologii digitalowych, narzędzi i platform służących do zarządzania danymi oraz jego szerokie spojrzenie na obszar Data Science w marketingu, będą dla nas i naszych klientów ogromnym atutem - mówi Anna Sakowicz, chief data & analytics officer w Publicis Groupe.  

Tomasz Kuisz jest związany z branżą marketingową od kilkunastu lat. Rozpoczynał karierę w IPG Mediabrands, gdzie przeszedł przez ścieżkę od specjalisty planowania internetu po Digital Strategy Directora. Przez niemal 10 lat pracował w GroupM, gdzie zbudował zespół struktury Xaxis, następnie poszerzył odpowiedzialność o nadzór nad zespołem Light Reaction, a przez ostatnie 2,5 roku był dyrektorem zarządzającym [m]Platform, łącząc wcześniej zdobytą wiedzę i doświadczenie w nadzorze nad ofertą w takich obszarach jak: Programmatic & Data Marketing, Performance Marketing, Native & Content Advertising, Google Platforms & SEO, Social Media Marketing & Influencer Marketing, Creative, Ad Ops, Data Management Platform & Data Strategies.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Kuisz: z GroupM na dyrektora ds. strategii danych w Publicis Groupe

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Co
A myślałem że Rafał Pacześ to w bardziej standupie niż korpo xD
odpowiedź
User
M
Brawo Tomek!!!!
odpowiedź