SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Lis przegrał w sądzie z Ziobro. „Wprost” ma sprostować artykuł

Tygodnik „Wprost” ma zamieścić sprostowanie nieprawdziwych informacji o Zbigniewie Ziobro zamieszczonych w maju ub.r. Zdecydował tak sąd, przy czym jego orzeczenie nie jest prawomocne.

Tomasz Lis przegrał w sądzie z Ziobro. „Wprost” ma sprostować artykuł

Zbigniew Ziobro podał do sądu Tomasz Lisa, redaktora naczelnego „Wprost”, w związku z artykułem „Banda czworga”, który ukazał się w numerze tygodnika z 16 maja ub.r. W tekście - napisanym przez Aleksandrę Pawlicką i Grzegorza Łakomskiego - znalazły się m.in. informacje, że Jarosław Kaczyński chciał, by Zbigniew Ziobro wystartował w zeszłorocznych wyborach do Sejmu, że Ziobro zakładał się z którymś z kolegów o „wystawienie laurki w internecie” przez Janusza Wojciechowskiego oraz że według serwisu internetowego VoteWatch.eu należy do europosłów najczęściej opuszczających głosowania.

Sąd rozpatrujący pozew Zbigniewa Ziobry ocenił, że wszystkie te informacje są nieprawdziwe. Okazała się, że serwis VoteWatch.eu w ogóle nie prowadzi rankingu obecności europosłów na głosowaniach.

W konsekwencji sąd orzekł, że „Wprost” będzie musiał zamieścić sprostowanie Zbigniewa Ziobro do tego artykułu. Wyrok nie jest prawomocny. Przedstawiciele „Wprost” informują, że decyzję o ewentualnym odwoływaniu się od tego orzeczenia podejmą po zapoznaniu się z jego uzasadnieniem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Lis przegrał w sądzie z Ziobro. „Wprost” ma sprostować artykuł

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WSI
To się nazywa rzetelność dziennikarska Panie Lizus, przepraszam Lis ;-).
8 8
odpowiedź
User
Ano Malia Jopek
Lis kręci liche „lody”…
8 8
odpowiedź
User
Bormi
Tomuś jak zwykle daje tyłka
8 8
odpowiedź
User
Wirtualny
nieładnie panie Lisus, nieładnie...
8 8
odpowiedź
User
Jurek
PiSpamerzy mają się świetnie?
8 8
odpowiedź