SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Tomasz Lis spisał wspomnienia o Pawle Adamowiczu, za miesiąc premiera książki

Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweeka” (Ringier Axel Springer Polska) napisał książkę o zamordowanym Pawle Adamowiczu. W „Umrzeć za Gdańsk. 12 rozmów o Pawle Adamowiczu, wolności i magii Gdańska” rozmawia z osobami, które wspominają prezydenta Gdańska.

Article

Szef tygodnika „Newsweek Polska” wspominał w swoich tekstach tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. Pisał między innymi: „Paweł Adamowicz był dla PiS jednym z prezydentów miast, którego należało wykończyć. Ale był też kimś specjalnym, prezydentem miasta symbolu. Aby zapanować nad historią, władza potrzebowała pełnej kontroli nad tak ważnym dla niej Gdańskiem. (…) Adamowicz - patriota, człowiek dobry, pracowity i otwarty - to zasługująca na szacunek postać z krwi i kości. Ta legenda nie będzie potrzebowała miesięcznic, marszów chronionych przez tysiące policjantów i snajperów, zawłaszczonych placów i stawianych w całej Polsce pomników. Będzie rosła sama. Już rośnie” - oceniał na łamach pisma.

Zdecydował się na przeprowadzenie 12 rozmów z osobami, które miały styczność z włodarzem Gdańska i które wspominają go w różny sposób. Wśród rozmówców Lisa znaleźli się: Donald Tusk, Aleksander Hall, Magdalena Adamowicz, Stefan Chwin, Lech Wałęsa, ojciec Ludwik Wiśniewski, Bogdan Borusewicz, Paweł Huelle, Aleksandra Dulkiewicz, Antoni Pawlak, Piotr Adamowicz i Jacek Karnowski.

Tomasz Lis zapowiedział, że premiera książki będzie mieć miejsce za miesiąc (24 kwietnia br.).

- Już za miesiąc premiera mojej książki o Pawle Adamowiczu, wolności i magii Gdańska. Rozmowy z D.Tuskiem, M.Adamowicz, A.Hallem, L.Wiśniewskim, S.Chwinem, P.Huelle, L.Wałęsą, A.Dulkiewicz, J.Karnowskim, B.Borusewiczem, Piotrem Adamowiczem i A. Pawlakiem. Zachęcam – zapowiedział na Twitterze Tomasz Lis.

„Umrzeć za Gdańsk. 12 rozmów o Pawle Adamowiczu, wolności i magii Gdańska” ukaże się nakładem wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska. Książka będzie dostępna w sprzedaży od 24 kwietnia 2019 roku, w przedsprzedaży kosztuje ok. 30-32 zł. Liczy 308 stron.

W listopadzie 2018 roku ukazała się autobiografia Lisa "Tomasz Lis. Historia prywatna”.

Do ataku na Pawła Adamowicza doszło w niedzielę 13 stycznia wieczorem, podczas tzw. światełka do nieba, czyli kulminacyjnego momentu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Gdańsku zorganizowano z tej okazji koncert, w którym brał udział m.in. prezydent tego miasta Adamowicz. Zaraz po tym jak Paweł Adamowicz skończył krótkie wystąpienie, Stefan W. wtargnął na scenę i nożem ugodził go kilka razy. Prezydent zmarł następnego dnia.

W styczniu 2019 roku „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska) zajął trzecie miejsce wśród tygodników opinii. Jego średnia sprzedaż ogółem wyniosła 85 507 egz., po wzroście o 0,23 proc. - jedynym w zestawieniu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Lis spisał wspomnienia o Pawle Adamowiczu, za miesiąc premiera książki

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Uncle Bob
Kosić kasę na tragedii poprzez nachalną martyrologię i fanatyczny "antypisizm". Dno, podobnie jak wszystko co Tomcio tworzy. Adamowicz był człowiekiem z krwi i kości, nie róbmy z niego jakiegoś bożka, pamiętajmy za realne działania i charakter jako człowieka którego życie przerwano w tak tragiczny sposób...
48 6
odpowiedź
User
eeat
Oby tylko zdążyć przed wyborami, bo później to już nikt nie będzie pamiętał! Jakie to "szczere".
33 3
odpowiedź
User
walter
I tak się robi Tomek interesy ;)
27 2
odpowiedź
User
marketer
chyba coś sie konczy ciepła posadka w Onet i Newsweek skoro jest czas na tyle książek.
29 2
odpowiedź
User
denis
powinien przekazać gażę za książkę na cele charytatywne -wtedy okey ale nie ta liga ,nie ta klasa
25 1
odpowiedź