SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Trójce słuchowisko o relacjach Jana Pawła II ze studentami

Program 3 Polskiego Radia zaprasza na premierę słuchowiska „Nie lękaj się miłości” autorstwa i w reżyserii Tomasza Mana. W roli głównej usłyszymy Sławomira Grzymkowskiego. Emisja w najbliższy poniedziałek, 16 października, na antenie radiowej Trójki. Początek o godz. 22.05.

W poniedziałek, 16 października o godz. 22.05 na antenie radiowej Trójki odbędzie się premiera słuchowiska „Nie lękaj się miłości” Tomasza Mana. Data premiery nie jest przypadkowa, bowiem przypada w 45. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.

W związku z tym wydarzeniem Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zwrócił się do Tomasza Mana, autora słynnego słuchowiska „Papież” zrealizowanego dla „Sceny Teatralnej Trójki”, z propozycją napisania słuchowiska poświęconego relacjom księdza Karola Wojtyły ze studentami na przełomie lat 60. i 70.

Miejscem akcji nowego słuchowiska są spływy kajakowe, w których uczestniczył ks. Karol Wojtyła. Wśród studentów był bowiem agent, który śledził duchownego.

Obsada: Sławomir Grzymkowski, Olga Sarzyńska, Maria Kowalska, Kamil Dominiak, Robert Czerwiński.
Muzyka: Paweł Romańczuk.
Reżyseria dźwięku: Andrzej Brzoska.

Premiera słuchowiska w Programie 3 Polskiego Radia w poniedziałek, 16 października, o godz. 22.05 na „Scenie Teatralnej Trójki”.

Słuchowisko powstało we współpracy z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Tomasz Man ukończył polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim oraz reżyserię na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Obecnie jako profesor Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie jest opiekunem, mistrzem i autorytetem kolejnych pokoleń artystów. Jest autorem blisko 20 dramatów teatralnych, jego twórczość jest blisko związana z Teatrem Polskiego Radia, w którym realizował słuchowiska na podstawie tekstów własnych oraz klasyki dramatu. Niedawno otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Według badania Radio Track od czerwca do sierpnia br. Trójka miała 2,1 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 1,6 proc. rok wcześniej.

W ub.r. przychody Polskiego Radia zmalały o 8 proc. do 315,8 mln zł, a strata netto pogłębiła się z 19,9 do 55,1 mln zł, bo nadawca tylko nieznacznie ograniczył koszty. Sprzedaż reklam i sponsoringu skurczyła się o prawie 40 proc. W tym roku spółka spodziewa się minimalnego zysku, głównie dzięki wyższej rekompensacie abonamentowej.

Dołącz do dyskusji: W Trójce słuchowisko o relacjach Jana Pawła II ze studentami

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
Towarzysze redaktorzy spakowani?
odpowiedź
User
To
Czekam, i mam nadzieję, że karykatura zarządcza zostanie rozliczona za niszczenie Polskiego Radia. Razem z małżeństwem Cz.
odpowiedź
User
Henryk
Czy pani prezes K. pakuje manatki wraz z małżeństwem Cz.?
odpowiedź