SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Miara i byli dziennikarze RDC w Radiu Polska Live!

Internetowe Radio Polska Live! od 7 października br. wprowadziło nową ramówkę. Autorskie audycje prowadzą w niej znany z Radia ZET Tomasz Miara oraz związani dotąd z Polskim Radiem RDC Jerzy Rowiński i Jarosław Rosiński.

Tomasz Miara i byli dziennikarze RDC w Radiu Polska Live!

Najważniejszą pozycją ramówki jest „Interaktywny Magazyn Live!”, czyli nowy, dwugodzinny program na żywo zawierający ciekawostki historyczne, materiały reporterskie, relacje z miejsc wydarzeń o informacje kulturalne. Emitowany jest w dni powszednie o 18.00, a prowadzą go: Tomasz Miara, Jarosław Rosiński, Jerzy Rowiński i Krzysztof Czerwiecki.

Miara będzie gospodarzem także czterech innych audycji: „ W miarę na bieżąco” (premiery w niedziele o 12.00), „Własną miarą” (emisja w środy o 22.00), „Piosenki na temat” (soboty  o 18.00) oraz „Koncertowo live!”(soboty o 19.00). W pierwszej z nich Miara porozmawia na bieżące tematy z komentatorami życia publicznego (dziennikarzami, publicystami), a w drugiej ze znanymi postaciami (muzykami, aktorami, celebrytami). „Piosenki na temat” to audycja, w której dziennikarz będzie dopasowywał utwory do ważnych tematów, zaś w „Koncertowo live!” będzie prezentował fragmenty koncertów.

Miara wiosną br. pracował w internetowym Radiu Infor PL. Wcześniej przez 12 lat związany był z Radiem ZET. Był nie tylko prezenterem, ale przez pewien czas także szefem prezenterów. Tuż przed odejściem z Radia ZET prowadził wieczorne pasma muzyczne.

Jerzy Rowiński w Radiu Polska Live ! poprowadzi dwie audycje - „To było grane - przeboje 4 dekad” (premiera w piątki o 20.00) oraz „Lekką nutę klasyki” (emisja w niedziele o 21.00). W pierwszej zaprezentuje znane i czasami zapomniane przeboje, zaś w drugiej przybliży słuchaczom muzykę klasyczną.

Rowiński ma w dorobku ponad 30 letni staż radiowy. Pracował w Polskim Radiu i RDC, gdzie tworzył m.in. takie audycje jak „Studio Stereo Zaprasza”, „Sygnały dnia”, „Lato z Radiem” i Magazyn Muzyczny „Rytm”.

Jarosław Rosiński, który z kolei spędził 20 lat w RDC, poprowadzi w Radiu Polska Live! programy „Giganci Rocka“ (premiera w czwartki o 22.00) oraz „Kalendarium muzyczne” (emisja o 4.20, 8.20, 11.20, 13.20, 18.20).

Związany już z radiem od wakacji Janusz Korwin-Mikke otrzymał w nowej ramówce stały czas antenowy w ramach pasma „Politycy na antenie” (emisja w dni powszednie o 14.15). Korwin-Mikke będzie obecny na antenie w poniedziałki. Pozostałe dni zostaną oddane innym politykom.

Radio Polska Live! będzie w nowej ramówce kontynuować programy: „Dialogi na szpilkach”, „Depesza z dachu świata”, „Bezmiar niesprawiedliwości”, „Kolanem o asfalt”, „Czas na rozmowę”, „Moto Live”, „Moto Live”, „Trance Live!”  i „Top Live!”.

W jesiennej ofercie stacji jest w sumie 18 audycji. - W czasach gdy tradycyjne rozgłośnie radiowe tną autorskie audycje, ograniczają ilość słowa na antenie, chcemy pokazać, że można tworzyć dobre radio dla wymagającego odbiorcy - mówi Artur Zaremba, redaktor naczelny Radia Polska Live!

Radio Polska Live! gra największe przeboje ostatnich czterech dekad, a także nowe utwory. Stacji można słuchać online pod adresem www.polskalive.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Miara i byli dziennikarze RDC w Radiu Polska Live!

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl