SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarł Tomasz Nowakowski, były wiceminister i menedżer w Orange Polska

Nie żyje Tomasz Nowakowski, były sekretarz i sekretarz stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, wiceminister rozwoju regionalnego, przez 10 lat związany z Orange Polska.

Tomasz NowakowskiArticle

O śmierci Tomasza Nowakowskiego poinformowano w sobotę. Zmarły miał 48 lat.

- Mądry, wykształcony, pracowity, dyskretny, życzliwy, zaangażowany Tomku! Pamiętam jak jeździliśmy po Polsce przed referendum w sprawie wejścia do Unii Europejskiej i Ty znałeś odpowiedzi na najtrudniejsze pytania z licznych sal na licznych spotkaniach i burzliwych tematach. Pamiętam Cię w zespole negocjacyjnym ministra Jana Kułakowskiego i on wiedział, że ma w Tobie solidne wsparcie. Pamiętam Cię jako szefa UKiE i Twoją znakomitą robotę - napisała na Facebooku europosłanka Róża Thun.

- Byłeś szanowanym, cenionym specjalistą i patriotą myślącym o bezpiecznej przyszłości Polski w Unii Europejskiej. Pamiętam Cię w Orange, bo przecież walczyłam przeciwko Wam o zniesienie roamingu, a z Tobą zawsze można było przeprowadzić uczciwą i rzetelną rozmowę. Przez lata dzielnie walczyłeś i bez narzekania znosiłeś chorobę. Bardzo, bardzo smutno, że Cię z nami nie ma. Do zobaczenia, Drogi Tomku! - dodała.

 

Tomasz Nowakowski w administracji państwowej i Orange Polska

Od 1997 do 2001 roku Tomasz Nowakowski był asystentem i doradcą szefa Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej (to stanowisko pełnił Jarosław Pietras).

Potem przez trzy lata był dyrektorem departamentu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, od maja 2004 do listopada 2005 roku - sekretarzem Komitetu Europejskiego Rady Ministrów i podsekretarzem stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, a potem przez prawie dwa lata - podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Następnie przez kilka miesięcy był sekretarzem stanu Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej.

W 2008 roku przeszedł do Orange Polska (wówczas działającego jeszcze pod nazwą Telekomunikacja Polska), gdzie pełnił różne funkcje dyrektorskie i doradcze, m.in. dyrektora biura zarządu, dyrektora departamentu projektów kluczowych oraz dyrektora wykonawczego ds. korporacyjnych.

Z koncernem pożegnał się z w 2017 roku, przez ostatnie cztery lata zajmował się działalnością doradczą w zakresie public affairs, spraw europejskich i rynków regulowanych.

Dołącz do dyskusji: Zmarł Tomasz Nowakowski, były wiceminister i menedżer w Orange Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl