SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Międzynarodowy Instytut Prasowy: prokuratura nie powinna zajmować się zarzutami Macierewicza wobec książki Piątka

Międzynarodowy Instytut Prasowy kategorycznie sprzeciwił się temu, żeby prokuratura podjęła śledztwo w sprawie książki publicysty „Gazety Wyborczej” Tomasz Piątka na temat Antoniego Macierewicza. Zdaniem organizacji szef MON ma wiele innych możliwości, żeby zaprzeczyć informacjom podanym przez Piątka.

Tomasz Piątek i Antoni Macierewicz Article

W książce „Macierewicz i jego tajemnice” Tomasz Piątek opisuje powiązania Antoniego Macierewicza z rosyjską mafią i rosyjskimi służbami. Publikacja trafiła do sprzedaży pod koniec czerwca.

Krótko po tym przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych poinformowali, że Antoni Macierewicz złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. - Ta książka złożona jest z samych kłamstw i pomówień, Mamy nadzieję, że prokuratura i sąd zakończą ten spektakl, który trwa i który polega na nieustannych atakach na ministra obrony narodowej - skomentował Michał Dworczyk, wiceminister obrony narodowej.

W zawiadomieniu oceniono, że w swojej książce Piątek naruszył trzy przepisy Kodeksu karnego: art. 224 mówiący o stosowaniu przemocy lub gróźb wobec funkcjonariusza publicznego w celu podjęcia lub zaniechania czynności służbowych, art. 226 dotyczący publicznego znieważania lub poniżania konstytucyjnego organu RP oraz art. 231a traktujący o bezprawnym zamachu na osobę funkcjonariusza publicznego z powodu wykonywanego przez niego zawodu lub zajmowanego stanowiska. Za złamanie pierwszego grozi do trzech lat więzienia, a za naruszenie kolejnych - do dwóch lat.

Podjęcie takich działań przez Macierewicza skrytykował w środę Międzynarodowy Instytut Prasowy. - Stanowczo sprzeciwiamy się próbie prowadzenia śledztwa dotyczącego dziennikarza śledczego, który opisał temat o bezdyskusyjnym znaczeniu publicznym. Wzywamy prokuratorów, żeby nie zastosowali się do niej - stwierdził Steven M. Ellis, dyrektor wsparcia i komunikacji w organizacji.

- Pan Macierewicz ma do dyspozycji liczne narzędzia, żeby odeprzeć stwierdzenia, które uważa za fałszywe. Jego próba, żeby użyć siły państwa do ukarania krytykującej go osoby, jest całkowicie nie na miejscu i grozi dalszemu pogorszeniu stanu demokracji w Polsce - dodał Steven M. Ellis.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Międzynarodowy Instytut Prasowy: prokuratura nie powinna zajmować się zarzutami Macierewicza wobec książki Piątka

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hd
A dlaczego pan Macierewicz nie podaje Piątka do sądu o pisanie nieprawdy? Coś z nim słabo.
33 5
odpowiedź
User
Jur
Pan Minister nie podaje do sadu, bo dba o kieszeń. Swoją kieszeń.
Podobnie było z odszkodowaniami dla pracowników WSI.
Za Pana Ministra Macierewicza zapłaciliśmy my wszyscy.
Teraz za działalność prokuratury też wszyscy zapłacimy.
Cieszycie się?
28 7
odpowiedź
User
umiarkowany i rozsądny
Co robił Piątek, gdy Antoni Macierewicz zakładał KOR i wymyślił jego nazwę, albo gdy siedział w więzieniu?
8 23
odpowiedź
User
Marcin
Książka o Komorowskim była w porządku, ale o Macierewiczu juz nie :/
14 7
odpowiedź
User
Max
Macierewicz to pajac i tyle. Żadne ministrowanie i organizowanie KORu sto lat temu tego nie zmieni
8 4
odpowiedź
User
Max
Logika leminga:
1. Jeśli to nieprawda to niech poda do sądu
2. Podał do sądu - rety cenzura wraca

żenada
10 13
odpowiedź
User
Marian
Co robił Piątek, gdy Antoni Macierewicz zakładał KOR i wymyślił jego nazwę, albo gdy siedział w więzieniu?
Gdybyś myślał, to byś wiedział, że Piątek wtedy szczał w pieluchy.

Czytałeś książkę ?

Ja przeczytałem. Nie czyta się łatwo ...
Związku Antoniego ze służbami byłego okupanta IMO bezdyskusyjne. W zestawieniu z obecnymi działaniami i zaniechaniami - ta sytuacja źle wróży krajowi.
12 8
odpowiedź
User
markus
Ta książka to wojna hybrydowa z naszym państwem. Kto tego nie rozumie to już jego problem.
6 9
odpowiedź
User
YKK
Co robił Piątek, gdy Antoni Macierewicz zakładał KOR i wymyślił jego nazwę, albo gdy siedział w więzieniu?


Ty, admin, nudzisz się głupcze? Powtórzę zatem po raz trzeci. Tomasz Piątek w czasie kiedy Wujec z kolegami, Kuroń, Lipski i niejaki Macierewicz zakładali KOR, miał całe dwa lata - i to nie w zawiasach. Ochłoń zatem trzeźwy umiarkowanie i poszukaj zagubionego rozsądku.
6 5
odpowiedź
User
Adam
Jedna uwaga: jeśli ktoś wierzy, że Antoni Macierewicz to Człowiek Moskwy, to znaczy, że w każdą bzdurę uwierzy, jeśli będzie ją często słyszał od różnych ludzi.
3 1
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing