SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Piątek przegrał z Dorotą Kanią i „Gazetą Polską” proces dot. tekstu krytykującego książkę o Macierewiczu

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo Tomasza Piątka wobec Doroty Kani i wydawcy „Gazety Polskiej”. Pisarz domagał się przeprosin i w sumie 100 tys. złotych za naruszenie dóbr osobistych w artykule Kani.

Tomasz Piątek, fot. youtubeArticle

Tomasz Piątek pozwał Dorotę Kanię i wydające „Gazetę Polską” Niezależne Wydawnictwo Polskie po tym, jak dziennikarka w sierpniu 2017 roku napisała w „GP” o jego książce „Macierewicz i jego tajemnice”. Chodziło o to, że krótko po jej premierze zawiadomienie w prokuraturze o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez autora złożył Antoni Macierewicz.

W książce Piątek przedstawił m.in. rzekome powiązania Macierewicza z byłym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa Robertem Luśnią oraz Siemionem Mogilewiczem. - Ponieważ książka zawiera mnóstwo kłamstw i pomówień, Antoni Macierewicz złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Tomasza Piątka. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie - napisała wówczas Kania. Tomasz Piątek pozwał za te słowa wydawcę „Gazety Polskiej”, żądając 60 tys. zł zadośćuczynienia i Dorotę Kanię, domagając się od niej 40 tys. zadośćuczynienia.

W środę Sąd Okręgowy w Warszawie w całości oddalił powództwo. W ustnym uzasadnieniu sędzia stwierdził, że Tomasz Piątek podejmując kontrowersyjny temat dotyczący polityka, musi się liczyć z tym, że jego publikacja może być oceniana krytycznie. Dorota Kania zapewniała, że nie napisała niczego obraźliwego dla Tomasza Piątka lub nieprawdziwego.

 

Autor książki „Macierewicz i jego tajemnice” w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl odmówił komentowania wyroku.

Środowa decyzja sądu nie jest prawomocna. Po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia wyroku pełnomocnicy Tomasza Piątka mają złożyć apelację.

To niejedyny proces, który Piątek wytoczył po tekście Doroty Kani  z sierpnia 2017 roku. Pozwał też Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”. Pisarz żądał od niego opublikowania sprostowania artykułu Kani.

- Oni opublikowali tekst zawierający kłamstwa. Wysłałem sprostowanie, redakcja odmówiła jego publikacji w sposób bezzasadny, więc pozwałem ich. Dorota Kania napisała, że moja książka zawiera mnóstwo kłamstw i pomówień, nie podając żadnego przykładu. Tymczasem praca moja zawiera kilkaset odniesień i odwołań do źródeł, a nie zawiera kłamstw. 18 miesięcy ciężko pracowałem, żeby w tej książce znalazła się sama prawda - mówił nam wówczas.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Piątek przegrał z Dorotą Kanią i „Gazetą Polską” proces dot. tekstu krytykującego książkę o Macierewiczu

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ya
To kto w końcu kłamał?
odpowiedź
User
Sylwia
Brawo!
odpowiedź
User
Aga
Trudno
odpowiedź