SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Z Telewizji Polskiej odszedł szef TVP Dokument. „Gotuję się na nowe wyzwania”

Dotychczasowy dyrektor TVP Dokument, Tomasz Piechal, pod koniec tygodnia pożegnał się z publicznym nadawcą. - Każda przygoda musi mieć bowiem swój koniec, a życie to ruch i nieustanna zmiana - skomentował.

Tomasz Piechal, były już dyrektor TVP Dokument; fot. TVP/Waldemar Kompała Article

O tym, że Piechal pożegna się z TVP Dokument, napisaliśmy na początku września br. (dysponowaliśmy informacjami nieoficjalnymi). Jego następcą będzie Marcin Skabara, dotychczas - pełnomocnik zarządu TVP do współpracy z Ukrainą.

W piątek Tomasz Piechal poinformował już oficjalnie, że odchodzi nie tylko z TVP Dokument, ale także z Telewizji Polskiej. - Każda przygoda musi mieć bowiem swój koniec, a życie to ruch i nieustanna zmiana. Dlatego już parę miesięcy temu zadecydowałem o swoim odejściu z firmy, w czerwcu składając rezygnację z kierowania anteną. Mój okres wypowiedzenia dobiegł właśnie końca, a ja gotuję się na nowe wyzwania - napisał.

Sukcesy: zmiana charakteru pasm dokumentalnych

Jako sukcesy na opuszczanym właśnie stanowisku wymienił Piechal m.in. to, że „udało się zmienić i dookreślić charakter pasm dokumentalnych na antenach głównych TVP, rozkręcić produkcję polskich filmów o współczesnym świecie z gatunku current affairs”.

- Rocznie emitowaliśmy premierowo ok. 40 filmów dokumentalnych, które każdorazowo zbierały przed telewizorami setki tysięcy widzów! Największą moją dumą pozostaje naturalnie TVP Dokument. Ostatnie lata to czas ogromnej pracy i pełnego oddania się temu projektowi. Cieszy mnie, że udało się wprowadzić kilka nowych twarzy do telewizji, dać należne miejsce tematyce międzynarodowej, jak i rozwinąć własną, nietuzinkową produkcję seriali dokumentalnych oraz systematycznie rosnąć w wynikach oglądalności – skomentował odchodzący szef kanału.

 

Podziękował też osobom, z którymi współpracował. Wśród nich wymienił m.in. Dawida Wildsteina („za to, że dałeś mi szansę sprawdzić się w dokumencie”), Annę Ferens  i Mateusza Matyszkowicza („za to, że dwa lata temu obdarzyłeś mnie naprawdę ogromnym zaufaniem powierzając zadanie postawienia anteny od podstaw”).

Kanał z filmami dokumentalnymi Telewizji Polskiej ruszył jesienią 2020 roku, od początku szefował mu Tomasz Piechal. Z TVP Piechal związany jest od połowy 2018 roku. Wcześniej był m.in. starszym analitykiem w Ośrodku Studiów Wschodnich im. Marka Karpia (zajmował się tematyką Ukrainy), redaktorem prowadzącym projekt „Partnerstwo dla Kultury” w serwisie Eastbook.eu oraz dziennikarzem działu Opinie w „Super Expressie”.

W lipcu br. kanał TVP Dokument notował 0,22 proc. oglądalności, co dawało mu dziewiąte miejsce wśród kanałów dokumentalnych.

Dołącz do dyskusji: Z Telewizji Polskiej odszedł szef TVP Dokument. „Gotuję się na nowe wyzwania”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fff
przygoda z kolaborowaniem.. cudna karta historii
8 5
odpowiedź
User
Krzychu
Szkoda, bo to jeden z niewielu bardzo dobrych kanałów i jedyne co tam nie pasowało to logo TVP. Merytorycznie to wspaniały kanał.
5 5
odpowiedź
User
Antonina
Mówi się o przejściu do Vodylli.
0 4
odpowiedź