SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Sakiewicz: dla Telewizji Republika największą konkurencją TVP Info

Wiceprezes Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz jako głównego konkurenta tej stacji wskazał TVP Info. Precyzował, że obie telewizje kierują treści do podobnego widza. - Staramy się tak budować ofertę, żeby nie wchodzić sobie w drogę, wiedząc, że to z telewizji publicznej mamy przesunięcia widowni - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami Sakiewicz.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, wiceprezes Telewizji Republika Article

Telewizja Republika zaprezentowała w poniedziałek nową identyfikację wizualną oraz ofertę programową na jesień. W ramówce zadebiutują m.in. seria dokumentów Doroty Kani, programy publicystyczne Piotra Goćka, Karola Plewę i Marcina Plewę. 

Podczas prezentacji jesiennej ramówki Tomasz Sakiewicz, wiceprezes Telewizji Republika, zapytany o to, z kim głównie walczy o widza Telewizja Republika, wskazał na TVP Info.

- Jeśli chodzi o widza, to naszą największą konkurencją jest TVP Info. Z drugiej strony, nie można jednak powiedzieć, że jest to dokładnie ten sam content. Staramy się tak budować ofertę, żeby nie wchodzić sobie w drogę, wiedząc, że to z telewizji publicznej mamy przesunięcia widowni. Dlatego np. nasz serwis informacyjny jest emitowany w okolicach 19:00. Pewna konkurencja jest jednak zdrowa, to bardzo dobrze, że rywalizujemy – ocenił Tomasz Sakiewicz.

W jesiennej ramówce Telewizji Republika doszło do zmian w paśmie wieczornym - od 9 października flagowy program informacyjny „Dzisiaj” został przesunięty z 19:00 na 18:45. Natomiast od końca sierpnia główne wydanie programu informacyjnego TVP „Wiadomości” emitowane jest o 19:30 równolegle na antenach TVP1 oraz TVP Info. Tak samo nadawane są „Teleexpress” i „Panorama”.

Tomasz Sakiewicz dodał również, że jest dumny z faktu, że tak wielu pracowników TV Republika zasiliło w ostatnich latach telewizję publiczną. Roszady te oznaczają jednak dla jego stacji konieczność rozwoju nowych kadr.

- Oczywiście, byli pracownicy naszej telewizji zasycili ostatnio mocno szeregi TVP, z czego możemy być dumni. W zasadzie, obecnie jedyną realną konkurencją jest dla nas telewizja publiczna, z drugiej strony dla nas to duże wyzwanie. Nadawca publiczny przejął to co my mieliśmy trzy lata temu, w związku z czym musimy pójść do przodu, by za kolejne trzy lata oni mogli pójść za nami - powiedział wiceprezes Telewizji Republika.

Od 2015 roku z Telewizji Republika oraz związanych z nią kapitałowo „Gazetą Polską” i „Gazetą Polską Codziennie” do mediów publicznych odeszło kilkadziesiąt osób – dziennikarzy, wydawców i pracowników technicznych. W tym gronie znaleźli się m.in. Michał Rachoń, Dawid Wildstein, Bartłomiej Graczak, Karolina Tomaszewicz, Bartłomiej  Maślankiewicz, Antoni Trzmiel  czy Marta Piasecka.

W ubiegłym tygodniu nasz portal poinformował o wszczęciu postępowania przez biuro audytu TVP w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Chodzi o domniemaną kryptoreklamę „Gazety Polskiej” na antenie TVP Info, w programie „Minęła 20”, prowadzonym przez Michała Rachonia. Tomasz Sakiewicz na łamach „Gazety Polskiej Codziennie”, (gdzie, obok "Gazety Polskiej", pełni funkcję redaktora naczelnego), zarzut kryptoreklamy na antenie telewizji publicznej określił mianem „głupiego”.

We wrześniu br. Telewizja Republika miała 0,05 proc. udziałów w rynku w grupie wszystkich widzów, a 0,03 proc - w komercyjnej (daje jej to ostatnie miejsce w obu grupach). Analogicznie, TVP Info odnotowała 3,96 proc. w grupie wszystkich widzów, a 1,48 proc. w grupie komercyjnej (co czyni stację wiceliderem w obu grupach). 

Dołącz do dyskusji: Tomasz Sakiewicz: dla Telewizji Republika największą konkurencją TVP Info

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bankier94
"W zasadzie, obecnie jedyną realną konkurencją jest dla nas telewizja publiczna" - to tak jakby Bank Pocztowy mówił, że jedynym ich konkurentem są SKOKI, zapominając o istnieniu wszystkich liderów rynku. Inne stacje telewizyjne są konkurencją nierealną dla Republiki, bo są poza ich zasięgiem? To zwiastuje tylko jedno w Republice - wydłużone pasma TELEZAKUPÓW.
40 11
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Co za pasjonująca walka dwóch gigantów medialnych. tvpis vs republika.
Opieram się siłą by paznokci nie poobgryzać z nerwów.
38 12
odpowiedź
User
IOP
jestem ciekawy dostali ostatnio koncesje na nadawanie kablowe i satelitarne bracia Karnowscy ( W Polsce.PL) ciekawe jaka tam będzie oglądalność jak się dogadają z kablówkami i Platformami Satelitarnymi ;)
21 10
odpowiedź