SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Sakiewicz odznaczony przez marszałka śląskiego, marszałek wyróżniony przez „Gazetę Polską Codziennie”

Tomasz Sakiewicz został odznaczony „Gwiazdą Górnośląską” za upamiętnianie stulecia Powstań Śląskich. Odznaczenie przyznał marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski, który osobno nagrodził także Kluby Gazety Polskiej. Dwa dni później marszałek Chełstowski został uhonorowany przez „Gazetę Polską Codziennie”, której naczelnym jest Sakiewicz, w konkursie Polski Przedsiębiorca.

 

Tomasz Sakiewicz i marszałek Jakub Chełstowski podczas gali w Filharmonii Śląskiej, fot. materiały prasowe / Niezalezna.plArticle

Odznaczenia marszałkowskie przyznano w Święto Niepodległości; gala odbywała się w Filharmonii Śląskiej. Jak uzasadniał marszałek Chełstowski, Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej", „Gazety Polskiej Codziennie” i Telewizji Republika, został nagrodzony za „konsekwentną politykę historyczną, która jest realizowana od lat”.

- W województwie obchodzimy 100-lecie Powstań Śląskich. „Gazeta Polska” oraz redaktor Tomasz Sakiewicz konsekwentnie wspierali nas w tym przez trzy ostatnie lata – powiedział portalowi Niezależna.pl marszałek.

„Urodzony w Warszawie, zakochany w Śląsku”

Kluby Gazety Polskiej uhonorowano osobno za to, że ich członkowie „uczestniczyli we wszystkich obchodach, wspierali nas” – jak uzasadniał Jakub Chełstowski. - Byli z nimi podczas wszystkich ważnych uroczystości, defilad, mszy świętych, wydarzeń kulturalnych. Zawsze mogliśmy na nich liczyć. To jest dobre środowisko patriotyczne.

Tomasz Sakiewicz podkreślał w trakcie uroczystości, że jego środowisko podejmowało wielokrotne zmiany narracji wobec Śląska w polskich mediach. - Urodzony w Warszawie, ożeniony z Krakowem, zakochany w Śląsku mam dzisiaj jedną myśl, że musimy pokazać jedność całej Polski. Od Karpat, od Tatr, aż do morza. Bo jesteśmy w sytuacji mocnego zagrożenia - mówił.

Szef „GP” opowiadał także o współczesnych zagrożeniach czyhających na kraj. - To jest atak ze wszystkich stron na Polskę. Bez wątpienia odbywa się duży atak na Polskę, a przecież największe represje, jeżeli chodzi o stronę ekonomiczną, miały dotknąć Śląsk. To był taki pomysł. Zniszczymy Wam ten przemysł, zniszczymy Wam te kopalnie - podkreślał.

„Gwiazda Górnośląska” to odznaczenie ukonstytuowane współcześnie. Jako pierwszy otrzymał ją Jarosław Kaczyński. - Później uhonorowaliśmy nią pana prezydenta Andrzeja Dudę i pana premiera Mateusza Morawieckiego. Chcemy jeszcze wkrótce wyróżnić pana ministra Mariusza Błaszczaka – mówił Niezależnej.pl marszałek Jakub Chełstowski.

„GPC” nagradza marszałka Chełstowskiego

Z kolei 13 listopada swoje nagrody w konkursie Polski Przedsiębiorca przyznała kierowana przez Tomasza Sakiewicza „Gazeta Polska Codziennie”. Wyróżnienie specjalne od redakcji „GPC” otrzymał marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski. - Ta nagroda to wielka nobilitacja dla dalszej ciężkiej pracy całego regionu, a także dla całej Polski – powiedział marszałek, odbierając statuetkę. Laureatem konkursu został koncern KGHM Polska Miedź, który także znalazł się wśród partnerów konkursu.

Spółka Forum wydająca „Gazetę Polską Codziennie” w ub.r. zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 13,4 proc. do 13,9 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 913,1 do 552,6 tys. zł. 79,5 tys. zł z zysku zostało wypłacone udziałowcom firmy, większościowym są dwie spółki zarządzane przez działaczy PiS.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Sakiewicz odznaczony przez marszałka śląskiego, marszałek wyróżniony przez „Gazetę Polską Codziennie”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
A czy odznaczali się symultanicznie? Kurcze, nawet za PRL-u nie było tak żenująco głupio.
odpowiedź
User
Kropka
Mama, chwalą nas! A kto? Wy mnie, a ja was!
odpowiedź
User
Doradca
A może redaktor naczelny kupi jeszcze statuetkę Gazela Biznesu. Teraz ponoć za 300 złotych można mieć z certyfikatem na pendrajwie
odpowiedź