SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sekielscy stracili ponad połowę patronów. Nadal milczą ws. filmów o SKOK-ach i Janie Pawle II

Przez ostatnie dwa lata liczba patronów Tomasza i Marka Sekielskich na Patronite spadła o połowę, a miesięczne wsparcie zmalało o 56 procent, czyli o 29,8 tys. zł - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl. Spory w tym udział mają niespełnione obietnice dotyczące kolejnych filmów: o SKOK-ach i Janie Pawle II. Dat ich premier Sekielscy nie podają ani mediom, ani patronom.

Article

Ostatnia konkretna wiadomość o dokumencie „Korzenie zła” poświęconym SKOK-om pochodzi z lutego ub.r., gdy na youtube’owym kanale i profilach społecznościowych braci Sekielskich ukazał się jego zwiastun. „Wielu odradzało nam robienie tego filmu. Wielu nie wierzyło, że go zrobimy” - stwierdzili autorzy w opisie na YouTubie.

Od tego czasu zapadła cisza: nie ma mowy ani o konkretnej dacie pokazania tego filmu, ani zapowiadanego filmu o Janie Pawle II. - Intensywnie pracujemy nad montażem filmu o SKOK-ach. Jesteśmy blisko końca, ale nie chcemy podawać konkretnej daty premiery. Zastanawiamy się nad tym i jak tylko będzie decyzja, poinformujemy o niej w pierwszej kolejności naszych patronów – przekazał nam w styczniu Marek Sekielski. Ale z tej deklaracji w ciągu trzech kolejnych miesięcy nic nie wyniknęło.

Teraz bracia Sekielscy - pytani przez Wirtualnemedia.pl o konkrety - nie udzielili nam odpowiedzi.

A niektórzy patroni zdają się tracić powoli cierpliwość. „Patronowałem z radością tej inicjatywie. Ale teraz mój entuzjazm ostygł. Gdzie jest film o SKOKach? Zero wyjaśnień i skreślenie z listy celów. Nieładnie to wygląda” - napisał jeden z nich w marcu br. na Patronite. „Zmniejszyłem swoja wpłatę do symbolicznych 5 pln. Zajmujecie sie pier... zamiast skończyć i opublikować filmy o SKOKach i aktorze K. Wojtyle. Szkoda że tak się skończyło” - skomentował inny.

 

Patroni odchodzą, wpłaty maleją

Niepewność wspierających co do dalszych losów filmów przekłada się na realne spadki. Środki ze zbiórki idą głównie na studio Sekielski Brothers, gdzie nagrywane są programy publikowane na kanale youtube'owym Tomasza Sekielskiego. Jak wygląda dynamika wpłat i odejść patronów? Od maja 2021 r. do maja ub.r. bracia Sekielscy zebrali 543 tys. zł, w tym czasie ubyło im 24 proc. patronów (z 2050 do 1558), a miesięczna kwota deklarowanych wpłat zmalała o 14 tys. zł. Z kolei między majem 2022 roku, a połową kwietnia br. Sekielscy zebrali już tylko 323 tys. zł, ubyło im dalsze 33 proc. patronów (- 509), zaś miesięczna kwota wpłat spadła o 15,8 tys. zł.

W drugiej połowa maja 2021 r. patronów wspierających braci Sekielskich było 2050, przekazywali miesięcznie 53,2 tys. zł. W drugiej połowie maja ub.r. bracia Sekielscy mieli już tylko 1558 patronów, którzy deklarowali 39,2 tys. zł miesięcznie. We wrześniu ub.r. 1349 wpłacali miesięcznie 32 tys. zł.

Na początku lutego br. wspierających osób było już tylko 1141, a miesięczna suma wpłat wynosiła 25,3 tys. zł. Teraz zaś Sekielscy mają 1049 patronów, zadeklarowane 23,4 tys. zł miesięcznie i 3,4 mln zł zebranych dotychczas. Zatem w ciągu dwóch lata stracili połowę patronów, a miesięczna kwota zmalała o 29,8 tys. zł - czyli o 56 proc.

2021 rok Kombinat Medialny zamknął stratą

W 2021 roku Spółka Kombinat Medialny należąca do Tomasza i Marka Sekielskich w ub.r. osiągnęła wzrost wpływów z reklam, natomiast zmalały jej przychody ze zbiórki na Patronite. Wydała sporo więcej, rok zakończyła z 58,6 tys. zł straty. Przychody sprzedażowe Kombinatu Medialnego poszły w górę z 55,7 do 178,3 tys. zł. Firma zarabia przede wszystkim z reklam emitowanych na kanale youtube’owym. Pozostałe przychody operacyjne Kombinatu Medialnego zmalały z 868,3 do 616,2 tys. zł. To przede wszystkim środki ze zbiórki na Patronite i darowizn wpłacanych bezpośrednio na rachunek firmy.

Rekordy biły dwa filmy dokumentalne o pedofilii w Kościele autorstwa Sekielskich. Udostępnione w maju 2019 roku „Tylko nie mów nikomu” obejrzano 24 mln razy, a wypuszczoną rok później „Zabawę w chowanego” - 8,2 mln razy. 

Od początku ub.r. na kanale pojawiają się regularnie odcinki programów publicystycznych i społecznych, które realizowane są w studiu przygotowanym dzięki środkom ze zbiórki na Patronite. Tylko część z nich prowadzą bracia Sekielscy.

Dołącz do dyskusji: Sekielscy stracili ponad połowę patronów. Nadal milczą ws. filmów o SKOK-ach i Janie Pawle II

44 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
iii
Pewnie czekają do jesieni, do wyborów. Poniekąd słusznie, ponieważ Polacy mają strasznie krótką pamięć co do afer PiSu.
odpowiedź
User
Ulkiks
Zobaczyli, że film JP2 uderzył rykoszetem w notowania wyborcze opozycji i IMHO może ich prawdziwi "patroni" zapalili czerwone światło do jego emisji. Za to o skokach chętnie bym obejrzał, chociaż myślę, że i tutaj jest mocne lobby, któremu zależy, żeby tego tematu nie ruszać...
odpowiedź
User
Obiektywny
Kościelne i pisowskie machloje są tak częste, że życia by nie starczyło na kolejne filmy. Czepianie się tempa pracy jest absurdalne, bo trudno nadążyć za aferami, które serwują nam rządzący i faraonowie w kolorach.
odpowiedź