SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wiemy, kto zrobi rewolucję w TVP. To były szef TAI

Tomasz Sygut ma pokierować Telewizyjną Agencją Informacyjną - doniosły media. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, nie jest jeszcze przesądzone, że chodzi o to stanowisko. Pewne jest, że Sygut będzie jedną z kluczowych osób uczestniczących w odbudowie mediów publicznych. Sam zainteresowany nie komentuje doniesień medialnych. 

Tomasz Sygut, fot. materiały prasoweArticle

W czwartek “Gazeta Wyborcza” podała, że tuż po wyborze nowego rządu jego minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz zawiesi prezesów TVP i PR oraz wskaże ich następców. Zdaniem dziennika, Tomasz Sygut będzie nadzorował Telewizyjną Agencję Informacyjną i odpowiadał za rewolucję w “Wiadomościach” TVP1, “Panoramie” TVP2 oraz TVP info. 

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, nie jest jeszcze pewne, że otrzyma stanowisko szefa TAI. Z pewnością Tomasz Sygut ma być jedną z kluczowych osób, które będą brały udział w odbudowie mediów publicznych. Jego rola nie jest jednak ostatecznie ustalona, nadal trwają rozmowy na ten temat. 

Sygut wciąż pracuje w Miejskich Zakładach Autobusowych, gdzie jest członkiem zarządu odpowiedzialnym za marketing. Poproszony o komentarz, odpowiada: - Nie komentuję tych doniesień. 

Czytaj także: Mama mówiła o nim „młody Michnik”. Samuel Pereira zapewnia: Nigdzie się nie wybieram

TVP czeka rewolucja

Są już pierwsze ustalenia dotyczące rewolucji w TVP. Zniknie nazwa “Wiadomości”, która kojarzyła się z propagandą PiS. Tomasz Sygut ma już kompletować zespół - donosi “Gazeta Wyborcza”. Jak się dowiedzieliśmy, największe zmiany będą dotyczyły właśnie “Wiadomości” oraz TVP Info, w których cały zespół jest do zmiany. Jednak wiele osób pracujących przy pl. Powstańców Warszawy, gdzie znajdują się redakcje programów informacyjnych i publicystycznych, może być spokojnych o pracę. - Zasługują na drugą szansę - mówi nam osoba, która jest zaangażowana w projektowane zmiany w TVP. 

“Nowy początek, nowa scenografia i nowe twarze. Trwa poszukiwanie prezenterów, niektórzy kiedyś występowali w dzienniku telewizyjnej Jedynki, teraz pracują w innych miejscach” - czytamy w “GW”. Mają się pojawić nowi wydawcy, reporterzy i paskowi. 

Czytaj także: Nawet 1,7 mld zł dla mediów publicznych od rządu Donalda Tuska. Jest jeden warunek

Tomasz Sygut przez prawie 10 lat pracował w telewizji

Od czerwca 2019 roku Tomasz Sygut jest członkiem zarządu spółki Miejskie Zakłady Autobusowe, gdzie odpowiada za marketing. 

Wcześniej przez prawie trzy lata był redaktorem naczelnym stacji Nowa TV (Grupa ZPR Media) nadawanej od jesieni 2016 roku na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Odpowiadał tam za programy informacyjne i publicystyczne, przede wszystkim za „24 godziny”, z którego nadawca zrezygnował z końcem listopada 2018 roku, uzasadniając to niezadowalającym zasięgiem MUX-8. W konsekwencji ze stacją pożegnał się cały zespół tworzący program. 

Od lutego 2011 do końca 2015 roku Sygut pracował w Telewizji Polskiej. Był tam kolejno wicedyrektorem TVP Info, sekretarzem programowym TVP Polonia, w 2013 roku został szefem TVP Info, a w sierpniu 2015 roku dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Odszedł z TVP wraz z kilkoma innymi dyrektorami krótko przed powołaniem nowego zarządu spółki z Jackiem Kurskim jako prezesem. 

Wcześniej Tomasz Sygut był związany z „Przeglądem” i „Super Expressem”. Jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

Czytaj także: Bogdan Zdrojewski zapowiada zniesienie abonamentu rtv. TVP i PR nie mogą już liczyć na ogromne dotacje

Dołącz do dyskusji: Wiemy, kto zrobi rewolucję w TVP. To były szef TAI

49 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
X
Odbudowy?! Piękna jest ta nowomowa. Będzie budował partyjną TVPO.
odpowiedź
User
1245
Gość od autobusów zrobi rewolucje? Przecież to zwykły politruk. Tak wygląda odpolitycznienie TVP? To co się działo to był skandal, to co czeka TVP to również skandal. TVP miała być niezależna. Jakie to smutne. To była kiedyś fajna firma, która wyznaczała kierunek. Polityce zrobili z niej dno.
odpowiedź
User
Klub recenzentki
Wiadomości TVP info i panorama - bez dyskusji do zmian. A Sygut - mega gaduła i pozorant wykonujący polecenia z góry. Czyli wszystko bez zmian.
odpowiedź