SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tomasz Wróblewski i Andrzej Talaga w zarządzie Warsaw Enterprise Institute. Rusza portal newsowy

Tomasz Wróblewski i Andrzej Talaga zostali wiceprezesami Fundacji Warsaw Enterprise Institute. Planuje ona do końca kwietnia br. uruchomić własny portal informacyjny, którym pokieruje Wróblewski.

Tomasz Wróblewski Article

Fundacja Warsaw Enterprise Institute jest zapleczem intelektualnym i eksperckim Związku Przedsiębiorców i Pracodawców i merytorycznie skupia się wokół czterech kluczowych dla Polski dziedzin: gospodarki, bezpieczeństwa, państwa i demografii.

Nowy zarząd Fundacji powołany został 9 kwietnia br. Wróblewski i Talaga zastąpili w jego składzie Cezarego Kaźmierczaka i Tomasza Pruszczyńskiego, którzy pozostają w zarządzie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Prezesem Fundacji będzie nadal prof. Robert Gwiazdowski.

 - Mam nadzieję, że w ciągu pół roku uda nam się odłączyć od WEI kroplówkę ZPP i fundacja zacznie działać samodzielnie, a w ciągu roku stanie się jednym z największych wolnorynkowych think tanków w Polsce - mówi Tomasz Pruszczyński.

Jednym z zupełnie nowych projektów, które realizuje organizacja, jest portal informacyjno-publicystyczny. Zostanie on uruchomiony jeszcze w kwietniu.

- Będzie to codziennie aktualizowany portal z własnymi treściami, komentarzami, stanowiskami i memorandami tematycznymi, własnym serwisem blogowym, rozbudowanym serwisem video oraz serwisami programowymi - dodaje Katarzyna Bańbor, wydawca serwisu. Jego redaktorem naczelnym będzie Tomasz Wróblewski.

Z Fundacją Warsaw Enterprise Institute Tomasz Wróblewski związany jest już od jesieni ub.r., gdy został w niej dyrektorem do spraw relacji publicznych. Wróblewski jest obecnie także redaktorem naczelnym serwisu Tocowazne.pl i pisze dla „Tygodnika Do Rzeczy”. W przeszłości był redaktorem naczelnym „Rzeczpospolitej”, „Dziennika Gazety Prawnej” i „Newsweeka”, a także m.in. dyrektorem zarządzającym Polskapresse.

Andrzej Talaga natomiast z Fundacją związał się w lutym br., gdy został w niej dyrektorem ds. strategii. Do końca lutego br. związany był z „Rzeczpospolitą”, gdzie był zastępcą redaktora naczelnego, pracował też jako szef media roomu całego wydawnictwa Gremi Media (więcej na ten temat). W przeszłości Talaga publikował m.in. w „Życiu”, „Newsweeku”, „Nowym Państwie” „Więzi”, „Dzienniku” i „Dzienniku Gazecie Prawnej".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tomasz Wróblewski i Andrzej Talaga w zarządzie Warsaw Enterprise Institute. Rusza portal newsowy

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rh minus
"w ciągu pół roku uda nam się odłączyć od WEI kroplówkę ZPP"? Ha, ha, ha. Lepiej się zaopatrzcie w gumowego węża. Zatrudniliście supersikawkowych.
23 10
odpowiedź
User
red. Wrrrr
NASZYM CZYTELNIKOM ZAPEWNIAMY CENZURĘ
28 9
odpowiedź
User
Kadrowy
Wróblewski - to nazwisko gwarantuje to co pokazał wcześniej, czyli z wyjątkiem Newsweeka- PLAJTA. Radzę, aby zatrudniano go tak jak on wcześniej zatrudniał śmieciarzy, czyli "wycena po wykonaniu pracy", co oznaczało dopłacanie. Ciekawe ile on w ten sposób zarobi.
22 10
odpowiedź
User
.
dupilki Paradowskiej.
24 13
odpowiedź
User
Max
No to gratuluję, pamiętam, jak odwiedzał redkacje regionalne Dziennika Łódzkiego z wielką wizją (i obgryzionymi paznokciami, brrrrrr...) i co...po paru latach widać efekty, sprzedaż spadła na pysk, ludzi najzdolniejszych pozwalniali, zatrudnili śmieciarzy- starzystów, co mądrzejsi też uciekli..... Gratuję P. Wróblewski ! Gratuluję, bezrobotny z DŁ
20 11
odpowiedź