SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN24 i TTV na czele stacji tematycznych w maju, Zoom TV zyskał najwięcej w top 25

Pozycję lidera oglądalności wśród kanałów tematycznych wśród wszystkich widzów w maju 2018 roku zajęło TVN24, a w grupie komercyjnej na pierwsze miejsce awansowało TTV - raport Wirtualnemedia.pl.

fot. Shutterstock.comArticle

Pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych stacji tematycznych w maju 2018 roku należało do TVN24, którego średni dobowy udział wyniósł 4,55 proc., po spadku względem analogicznego miesiąca rok wcześniej o 2,36 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez jednego z nadawców.

Drugą lokatę zajęło TVP Info. Średni miesięczny wynik tego kanału wyniósł 3,64 proc. (po wzroście o 7,69 proc.).

Podium uzupełnia kanał TTV, który awansował z miejsca czwartego. Jego udział zwiększył się o 41,72 proc. i w analizowanym okresie wyniósł 2,31 proc. - największy miesięczny wynik w historii nadawania.

Na kolejną pozycję spadła stacja TVP Seriale z wynikiem w zeszłym miesiącu na poziomie 1,46 proc., po spadku o 13,10 proc.

Pierwszą piątkę zestawienia zamyka kanał TVP ABC, który awansował z miejsca szóstego (1,37 proc.; do góry o 29,25 proc.).

W czołowej dziesiątce zestawienia uplasowały się jeszcze takie kanały jak: Polsat News (1,24 proc.; wzrost o 5,08 proc.), TVP Rozrywka (1,05 proc.; do góry o 10,53 proc.), Stopklatka TV (1,03 proc.; wzrost o 13,19 proc.), Super Polsat (0,99 proc.; - 54,69 proc.) i Fokus TV (0,89 proc.; + 20,27 proc.).

Wśród 25 topowych stacji największym wzrostem pochwalić się mogła stacja Zoom TV. Jej średni udział w maju br. wyniósł 0,41 proc., po wzroście o 141,18 proc.

Z kolei najwięcej w top 25 straciła TVP Historia, której wynik zmalał o 25 proc. do 0,51 proc.

Wśród widzów w grupie 16-49, czyli docelowej dla nadawców komercyjnych, w maju 2018 roku z drugiego na pierwsze miejsce awansował kanał TTV, którego udział w porównaniu do maja 2017 roku zwiększył się o 51,89 proc. i wyniósł 3,22 proc. (również najwyższy wynik w historii).

Na drugą lokatę spadł TVN24 (2,53 proc.; wzrost o 2,02 proc.). Podium uzupełniają TVP Seriale (1,67 proc.; w dół o 14,36 proc.).

Największy wzrost w tym top 25 miała Eska TV, która w naziemnej telewizji cyfrowej w okresie od 28 września 2016 roku do 16 maja 2017 roku zastąpiona była przez 8TV - udział tej stacji zwiększył się o 95,56 proc. do 0,88 proc. (względem 8TV).

Najwięcej w tym ujęciu stracił Polsat Film - było to 34,88 proc. 0,56 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN24 i TTV na czele stacji tematycznych w maju, Zoom TV zyskał najwięcej w top 25

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
polsatu nie warto oglądać
TVN Turbo i TTV jest tutaj najlepsze (...) pozostałe stacje tematyczne TVN też najlepsze - lepsze niż samo TVN. Stacje tematyczne TVP też super i w porządku. Co do TTV to dla mnie dawno już powinni mieć oglądalność do 10,00 % a nie jak tutaj podają powyżej 2,00 % - na pewno mają znacznie więcej gdyż nikt nie potrafi dokładnie zmierzyć oglądalność. Najgorsze jak zawsze wszystkie stacje tematyczne od Polsatu - oferta programowa straszna, wygląd ich stacji lata świetlne do TVN, masa reklam i powtarzanie wszędzie ich głupot na wszystkich ich stacjach - kto to ogląda, na pewno nikt tylko aby oszukać tutaj podają że ktoś to ogląda aby okłamywać siebie i innych...
odpowiedź
User
widz
Popieram wpis wyżej 👆... POLSAT JEST BARDZO SŁABY
odpowiedź
User
polsat jest nie tylko słaby ale też beznadziejny
Polsat i jej stacje tematyczne - czyli klony do nadawania totalnych i innych powtarzanych głupot z najważniejszą zasadą nadawania wszędzie reklam, nic pożytecznego > to zaraza, epidemia, jakiś wirus... Nie wiem ale trzeba pisać mówić wszędzie aby w końcu ktoś przestał istnieć i rozwijać się tej szkodliwej grupie Polsat - tworzy dalej głupie stacje lub przejmuje innych - i wszędzie mniej więcej powtarza swoje działania, czyli masa reklam, puszczanie najgorszych głupot, nic mądrego lub pożytecznego - tego tam tak mało że w zasadzie większość to same głupoty, oraz powtarzanie swoich głupot bez końca wszędzie, najgorszy obiór i wygląd jak zawsze wszędzie na stacjach Polsatu. Wystarczy na chwilkę poskakać po tych głupich stacjach od Polsatu o dowolnej godzinie - same głupoty lub reklamy (...) zrób to samo skacząc po stacjach tematycznych TVN lub TVP - zawsze trafisz na coś fajnego i ciekawego... Polsat nie powinien nigdy już istnieć - jest tak głupi (...) zarazem kiedy skończy się pozwalanie temu czemuś na istnienie - wiedząc że są czymś najgorszym i szkodliwym - ważne że trwa ogłupianie, zarabianie, przekręty, układy w tej głupiej telewizji Polsat...
odpowiedź