SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Operator Toya ostrzega użytkowników przed fałszywymi mailami

Polski operator Toya ostrzega użytkowników przed fałszywymi mailami. W wiadomości zawarte jest groźne hiperłącze z podpiętym złośliwym oprogramowaniem.

Fot. PixabayArticle

Na skrzynki mailowe użytkowników usług operatora Toya wpłynęły groźne maile. Jak wynika z danych udostępnionych przez polskiego dostawcę usług telekomunikacyjnych, cyberprzestępcy przeprowadzili kampanię phishingową, która ma na celu zmylić subskrybentów i wyłudzić ich dane osobowe, co może doprowadzić m.in. do utraty środków z kont bankowych.

Komunikat operatora

Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami mailowymi wysłanymi z adresów: support@toya.net.pl oraz team@toya.net.pl. Bardzo prosimy o nieotwieranie ich i pod żadnym pozorem nieklikanie w zamieszczone w nich linki. Uczulamy, że maile te prawdopodobnie są próbą wyłudzenia Państwa danych lub spowodują zainfekowanie komputerów niebezpiecznymi wirusami. Jednocześnie podkreślamy, że wiadomości te nie zostały wysłane przez naszą firmę - czytamy w komunikacie operatora.

Warto zauważyć, że powyższy komunikat opisuje przykład ataku phishingowego dostosowanego do konkretnego użytkownika. Ofiary tego typu kampanii nie podejrzewają, że w zawartych wiadomościach może kryć się malware, tym bardziej że adres e-mailowy nadawcy wygląda na godny zaufania.

Groźny malware

Po kliknięciu w tego typu link, ofiary są zazwyczaj przekierowywane na podstrony zachęcające do pobrania dodatkowego oprogramowania. Wtedy też dochodzi do pobrania złośliwego oprogramowania z keyloggerem, który zapisuje wszystkie dane osobowe użytkownika (w tym loginy i hasła do portali internetowych). Umożliwia to cyberprzestępcom uzyskanie dostępu do konta bankowego ofiary i skutecznego wyczyszczenia środków tam zawartych.

Z tego powodu należy zachować szczególną ostrożność podczas otwierania podejrzanych maili i zawsze upewniać się, czy adres nadawcy jest prawdziwy. W przypadku pojawienia się wątpliwości nie należy klikać w zawarte w wiadomościach hiperłącza. Należy również unikać pobierania wszelkich programów i aplikacji z niezweryfikowanych źródeł.

Warto również rozważyć implementację weryfikacji dwuetapowej na swoich kontach, w celu zwiększenia bezpieczeństwa danych personalnych w sieci. Takie rozwiązanie wymusza potwierdzenie tożsamości podczas logowania na innym, podpiętym do konta urządzeniu (np. smartfonie), dzięki czemu osoba nieupoważniona nie będzie mogła uzyskać dostępu do wrażliwych informacji personalnych.

Dołącz do dyskusji: Operator Toya ostrzega użytkowników przed fałszywymi mailami

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sara
fajnie że firma ostrzega swoich klientów, widać że dbają o poziom obsługi!
odpowiedź