SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TP dla "Mamy"

Przez rok Telekomunikacja Polska uruchomiła w szpitalach ponad 700 "Telefonów do Mamy"

Na początku października 2003 r. Telekomunikacja Polska uruchomiła pierwszy "Telefon do Mamy", czyli specjalny  automat, z którego dzieci mogą dzwonić za darmo. Dziś na oddziałach dziecięcych jest ich ponad 700. Mali pacjenci  wydzwonili już ponad 3 miliony minut, kontaktując się z rodzicami i swoimi bliskimi.  "Telefon do Mamy" działa już rok.

Pierwszy został uruchomiony 9 października 2003 r. w Centrum Zdrowia Dziecka w  Warszawie na oddziale onkologii. Dzięki "Telefonom do Mamy" dzieci przebywające w szpitalach mogą za darmo  dzwonić do rodziców i bliskich. Młodzi pacjenci mają do dyspozycji specjalne kolorowe automaty, których jest już w  całej Polsce ponad 700.

Do szpitali objętych projektem, co miesiąc trafiają bezpłatne karty, a w ich dystrybucji pomagają Wolontariusze z TP.  Przez rok trwania akcji do rąk małych pacjentów trafiło ponad 80 tys. kart, co pozwoliło im rozmawiać ponad 3 miliony  minut. Telekomunikacja Polska planuje, że do końca 2004 r. wszystkie oddziały dziecięce w Polsce, czyli ok. 1100 powinny otrzymać "Telefony do Mamy".

- Mama może mnie odwiedzać tylko w soboty i niedziele. Żeby nie"Telefon do Mamy", to chyba uschłabym z tęsknoty.  Serio, bez żartów. To nie bajka - napisała do TP jedna z dziewczynek, która musiała przebywać w szpitalu.

Akcję doceniają także lekarze oraz pielęgniarki.

- Akcja "Telefon do Mamy", którą Państwo uruchomiliście jest wspaniała.Na naszym oddziale rehabilitacji dziecięcej  leczone są przeważnie dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. Pobyt na oddziale to zawsze 3 tygodnie, czyli  bardzo długa rozłąka z najbliższymi, więc radość, jaką daje dzieciom ten TELEFON jest przeogromna. Chciałabym  abyście Państwo kiedyś to zobaczyli. Dziękujemy - napisała do TP pielęgniarka oddziałowa Wanda Gaj-Rabiega z  dziećmi: Wirginią, Rafałem, Grzesiem,
Marysią, Natalką, Hubertem, Konradem, Martą, Pauliną i Bartkiem"

Automaty są instalowane w łatwo dostępnych miejscach i umieszczane na takiej wysokości, aby małe lub  poruszające się na wózku dziecko mogło
samodzielnie wybrać numer do domu. Obok aparatu znajduje się zrozumiała  dla dzieci instrukcja korzystania z telefonu.

Projekt "Telefon do Mamy" jest częścią autorskiego programu charytatywnego "TELEKOMUNIKACJA POLSKA  Dzieciom". Jego celem jest pomoc najmłodszym, głównie poprzez inicjowanie i wspieranie ważnych społecznie  działań, związanych  z ochroną zdrowia oraz edukacją dzieci.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TP dla "Mamy"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl