SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TP nie zmieni cen dostępu do Internetu

Telekomunikacja Polska nie podniesie cen usług dostępu do Internetu

Telekomunikacja Polska nie podniesie cen usług dostępu do Internetu, chociaż ustawa o VAT sprawia, że firma poniesie wyższe koszty ich świadczenia - poinformowała wczoraj TP SA.

Utrzymanie przez TP cen netto dostępu do Internetu na obecnym poziomie oznacza, że Klienci zwolnieni z VAT mocą ustawy, będą realnie płacić mniej, bo obecna cena brutto zostanie pomniejszona o dzisiejszy 7 proc. podatek VAT. Natomiast płatnicy VAT, czyli przede wszystkim firmy, po wejściu w życie ustawy będą obciążani 22 proc. stawką zamiast obecnych 7 proc.

Dla TELEKOMUNIKACJI POLSKIEJ zmiany w ustawie o VAT zwiększą koszty świadczenia usług dostępu do Internetu. Skoro usługa jest zwolniona z VAT, to dostawca nie będzie mógł odliczać VAT od własnych wydatków. Szacujemy, że z tego tytułu koszty mogą wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt milionów zł rocznie.

Nowe przepisy ustawy o VAT niejasno definiują, którzy dokładnie Klienci są zwolnieni z VAT, a którzy nie. Może to prowadzić do pomyłek lub nadużyć. Dlatego TP zamierza wystąpić o oficjalną interpretację do Ministerstwa Finansów.

Klienci TELEKOMUNIKACJI POLSKIEJ, którzy korzystają z usług internetowych otrzymają pisemną informację dotyczącą zmian po wprowadzeniu nowych zasad rozliczania VAT.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TP nie zmieni cen dostępu do Internetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl