SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TP SA obniża ceny połączeń do sieci Orange, Plus i Era, podniesie do Play

Telekomunikacja Polska SA (TP SA) obniżyła od września ceny połączeń do sieci telefonii komórkowej Orange, Plus i Era. Ze względu na to, że właściciel sieci Play, spółka P4, nie zgodziła się na obniżenie stawek rozliczeń międzyoperatorskich (interconnect), od października TP SA podniesie ceny połączeń z tą siecią.

TP SA obniża ceny połączeń do sieci Orange, Plus i Era, podniesie
do Play

"Od września 2007 r. Telekomunikacja Polska obniżyła ceny połączeń do sieci Orange, Plus i Era. Koszt minuty połączenia w godzinach szczytu wynosi obecnie 0,66 zł brutto, a wieczorami, w weekendy i święta 0,62 lub 0,63 zł brutto, w zależności od planu taryfowego" - podano w komunikacie.

TP SA podkreśla, że planowała obniżenie cen połączeń do sieci komórkowych znacznie wcześniej - propozycje obniżek cen złożyła do akceptacji Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) w kwietniu. UKE zdecydował jednak, że wyda własną decyzje regulującą koszt połączeń do sieci mobilnych, a TP SA dostosowała swój cennik do decyzji regulatora.

"Prócz obniżki cen do trzech największych operatorów komórkowych w Polsce, TP realizując wytyczne wynikające z decyzji UKE od 1 października 2007 r. podwyższy stawkę za minutę połączenia do sieci Play, która wyniesie 1,04 zł w godzinach szczytu oraz 0,72 wieczorami, w weekendy i święta" - głosi komunikat.

Jak wyjaśnia narodowy operator przedstawiciele P4 nie zgodzili się na obniżenie stawek interconnect, w przeciwieństwie do innych operatorów, "w związku z czym do sieci tego operatora połączenia objęte są wyższymi opłatami niż do pozostałych sieci telekomunikacyjnych".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TP SA obniża ceny połączeń do sieci Orange, Plus i Era, podniesie do Play

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl