SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TP z Internetem dla szkół

Od 1 września 2004 r. ponad 7,5 tys. szkół włączyło się do programu Telekomunikacji Polskiej "Edukacja z Internetem TP".

Zarazem korzysta ze stałego dostępu do Internetu na preferencyjnych warunkach.

Teraz od września 2005r. szkoły otrzymają od TP dodatkowo bezpłatną usługę e-bezpieczeństwo.

W ciągu 12 miesięcy program "edukacja z internetem tp" udowodnił, że polskie szkoły mogą i chcą być nowoczesne. Trzeba im tylko pomóc. Telekomunikacja Polska zrobiła to likwidując barierę finansową w dostępie do Internetu - powiedział członek Zarządu TP ds. techniki Konrad Kobylecki. - Teraz czas na kolejny krok i zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w korzystaniu z możliwości, jakie daje Internet.

Wszystkie placówki uczestniczące w programie "edukacja z internetem tp" otrzymają od Telekomunikacji Polskiej pakiet e-bezpieczeństwo dla szkół, oparty na programie Panda Platinum Internet Security 2005.

Pakiet e-bezpieczeństwo umożliwia m.in.: automatyczne wykrywanie i likwidację wirusów, - filtrowanie zawartości witryn www i ochronę rodzicielską, - firewall, - zabezpieczenia antyspamowe, - automatyczną aktualizację (przynajmniej raz dziennie).

Pakiet dla szkół prócz zapewnienia ochrony korzystania z Internetu, będzie zawierał też lekcje multimedialne przygotowane przez Fundację Dzieci Niczyje i materiały edukacyjne.

Przez ostatni rok szkolny, placówki oświatowe uczestniczące w programie "edukacja z Internetem tp", płaciły za neostradę tp tylko 1,22 zł z VAT. Od 1 września 2005, zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami i regulaminem programu, za 59 zł z VAT szkoły otrzymają najszybszą wersję neostrady tp, beż żadnych limitów ściąganych danych.

Dzięki programowi wszystkie szkoły w nim uczestniczące, tylko w minionym roku szkolnym, za stałe łącze z Internetem zapłaciły 8 mln zł mniej niż wynika to z cennika usług TP. W następnym roku suma ta przekroczy 10 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TP z Internetem dla szkół

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl