SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TPSA chce regulacji dla dostawców telewizji kablowej

Telekomunikacja Polska (TPSA) nie widzi znaczącej szansy na przejęcie aktywów Aster, które na sprzedaż musi wystawić UPC, wynika z wypowiedzi prezesa Macieja Wituckiego. Prezes TPSA chce jednak, żeby operatorzy telewizji kablowej, w miastach w których mają dominującą pozycję jako dostawcy internetu, podlegali obowiązkom regulacyjnym.

TPSA chce regulacji dla dostawców telewizji kablowej

"O ile sam Aster był trudny, to przejęcie tej częsci aktywów może być jeszcze trudniejsze" - powiedział Witucki odnosząc się do możliwości kupna przez TPSA części sieci Aster i możliwości ich przyłączenia do sieci TP. Dodał też, że Aster okazał się dla TPSA za drogi - a ponieważ konsolidacja na rynku telewizji kablowych będzie trwało, to inny operator tego typu będzie prawdopodobnie zdecydowany zapłacić więcej niż opłacałoby się Telekomunikacji Polskiej.

Wcześniej Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) poinfomował, że zgodził się na przejęcia Astera przez UPC. Jednak UPC musi sprzedać część kupowanej sieci w Warszawie i Krakowie w miejscach, gdzie pokrywa się z jego własną.

Witucki zaznaczył, że skoro w kilku miastach, operatorzy kablowi mają dominującą pozycję na rynku, to powinni podlegać obowiązkom regulacyjnym. Jego zdaniem TPSA może świadczyć konkurencyjne usługi, dzięki dostępowi do tych sieci.

W I poł. 2011 roku spółka miała 1183 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 609 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 7519 mln zł wobec 7860 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TPSA chce regulacji dla dostawców telewizji kablowej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TO mix
Aster nie był za drogi Witucki po prostu zyski TPsa są transferowane do Francji żabojady wycisną tepse jak cytrynę a następnie porzucą jak dziwkę na przykładzie Vatenfalla od prądu i elektrowni żabojady już stracili rynek i wyciskają ile się da.
8 8
odpowiedź