SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TPSA ma umowę o kredyt odnawialny w kwocie 400 mln euro

Telekomunikacja Polska zawarła z międzynarodowym konsorcjum banków umowę o kredyt odnawialny w łącznej kwocie 400 mln euro, podała spółka we wtorkowym komunikacie. Umowa kredytowa została zawarta na okres 3 lat do dnia 18 kwietnia 2013 r.

TPSA ma umowę o kredyt odnawialny w kwocie 400 mln euro

"Celem kredytu jest refinansowanie transzy A w kwocie 550 milionów euro stanowiącej odnawialną linię kredytową zabezpieczającą płynność TPSA w ramach umowy kredytowej zawartej w dn. 18 kwietnia 2005 r. (...) Oprocentowanie kredytu oparte jest na stawce Euribor dla odpowiednich okresów odsetkowych powiększonej o marżę banku" - czytamy w komunikacie.

Umowa nie jest zabezpieczona na aktywach spółki i stanowi równorzędne zobowiązanie względem pozostałych zobowiązań dłużnych TPSA z tytułu kredytów lub emitowanych papierów wartościowych. Umowa przewiduje obowiązek utrzymania przez TPSA wskaźnika finansowego określonego jako stosunek zadłużenia netto do EBITDA, na poziomie nie wyższym niż 3,5 :1, liczonego w oparciu o skonsolidowane sprawozdania finansowe Grupy TP, podano także.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku spółka miała 1.029 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 2.009 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 12.555 mln zł wobec 13.586 mln zł.

  • Więcej informacji:
  • TPSA
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TPSA ma umowę o kredyt odnawialny w kwocie 400 mln euro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl