SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TPSA nie musi płacić 100 mln zł kary. SOKiK uchylił decyzję UKE

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) uchylił decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) o nałożeniu 100 mln zł kary na Telekomunikację Polską (TPSA). Kara została nałożona za naruszenie obowiązku określania cen usług na podstawie kosztów ich świadczenia przy świadczeniu usługi neostrada tp.

"Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozpoznał odwołanie Telekomunikacji Polskiej od decyzji Prezesa UKE z dnia 25 września 2006 r. mocą której nałożył na TPSA karę w wysokości 100 000 000 złotych za naruszenie obowiązku określania cen usług na podstawie kosztów ich świadczenia przy świadczeniu usługi neostrada tp. (...) SOKiK wydał wyrok, którym uchylił zaskarżoną decyzję" - czytamy w komunikacie UKE.

Sprawa była rozpoznawana przez SOKiK po raz drugi, bo wcześniej Sąd Apelacyjny uchylił poprzedni wyrok SOKiK i przekazał sprawę Sądowi Okręgowemu w do ponownego rozpoznania. Sąd Okręgowy zawiesił toczące się postępowanie do czasu rozstrzygnięcia sprawy toczącej się przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej. W związku z wyrokiem Trybunału postępowanie zostało podjęte.

UKE nie będzie odwoływać się od wyroku.

W czerwcu Komisja Europejska nałożyła 127,5 mln euro kary na Telekomunikację Polską za nadużywanie pozycji dominującej na rynku dostępu do internetu w latach 2005-2009.

TPSA miała 189 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 285 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 3.729 mln zł wobec 3.873 mln zł rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: TPSA nie musi płacić 100 mln zł kary. SOKiK uchylił decyzję UKE

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl