SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TPSA oczekuje wzrostu przychodów w II połowie roku

Telekomunikacja Polska (TPSA) spodziewa się, że w II połowie roku jej przychody wzrosną, m.in. dzięki nowym ofertom komercyjnym i zmniejszeniu wpływu obniżek stawek MTR, wynika z raportu grupy, opublikowanego w czwartek.

TPSA oczekuje wzrostu przychodów w II połowie roku

"Jestem spokojny o nasze wyniki w 2010 roku. Grupa TP jest w dobrej sytuacji finansowej, a tendencje dotyczące przychodów zaczęły się powoli poprawiać. Ponieważ wprowadzone w 2009 roku obniżki stawek MTR będą miały coraz słabszy wpływ na nasze przychody, w kolejnych kwartałach przewidujemy poprawę trendów po stronie przychodów" - powiedział członek zarządu TPSA ds. finansów Roland Dubois, cytowany w raporcie.

Dubois dodał, że nowe oferty komercyjne spółki powinny się "przyczynić do zwiększenia przychodów w drugiej połowie 2010 r".

"Z drugiej strony, nasz program ograniczania kosztów przynosi satysfakcjonujące wyniki - w pierwszym kwartale oszczędności z tego tytułu poprawiły EBITDA o ok. 130 mln zł. Kontynuujemy i wdrażamy nowe działania w celu zmniejszenia presji na EBITDA. Odwrócenie tendencji zajmie nam więcej, niż jeden kwartał, ale jestem przekonany, że w najbliższych kilku kwartałach będziemy stopniowo osiągać coraz lepsze wyniki" - dodał Dubois.

TPSA miała 285 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 328 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 3873 mln zł wobec 4312 mln zł rok wcześniej.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TPSA oczekuje wzrostu przychodów w II połowie roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl