SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TPSA wybudowała ponad 80 tys. szerokopasmowych linii dzięki UKE

Realizując porozumienie z Urzędem Komunikacji Elektronicznej (UKE), Telekomunikacja Polska (TPSA) zbudowała już ponad 80 tys. szerokopasmowych linii dostępowych na terenie tzw "białych plam". Jednym z postanowień porozumienia było wstrzymanie przez UKE procesu podziału TPSA.

"Jedną z ośmiu kategorii, w ramach których TP realizuje inwestycje przewidziane Porozumieniem zawartym pomiędzy Prezesem UKE a Prezesem TP w dniu 22 października 2009 roku, są tzw. ,'białe plamy'. W ramach tej kategorii przewiduje się wybudowanie łącznie 150 tys. szerokopasmowych linii dostępowych na terenie całego kraju, w obszarach zakwalifikowanych do grupy o najniższym poziomie istniejącej infrastruktury teletechnicznej" - przypomina UKE i informuje, że łącznie, do dnia 30 czerwca 2011 r., TPSA wybudowała w "białych plamach" 80 110 szerokopasmowych linii dostępowych.

"Należy w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, że znajdują się one na bardzo zróżnicowanym poziomie zaawansowania prac. Z otrzymanych danych wynika, że na dzień dzisiejszy kompletną inwestycję zrealizowano na terenie Gminy Trzcianka poprzez wybudowanie lub modernizację 100% przewidzianych planem inwestycyjnym linii dostępowych. Pozostałe obszary znajdują się w fazie realizacji, a dane o ich zakończeniu będą sukcesywnie publikowane" - czytamy dalej.

W I poł. 2011 roku TPSA miała 1183 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 609 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 7519 mln zł wobec 7860 mln zł.

Dołącz do dyskusji: TPSA wybudowała ponad 80 tys. szerokopasmowych linii dzięki UKE

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl