SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TrafiCargo ułatwi klientom Ikei przewiezienie zakupów do domu

Firma TrafiCar wynajmująca samochody na godziny za pomocą mobilnej aplikacji zaoferowała nową opcję o nazwie TrafiCargo. Dzięki niej użytkownicy będą mogli skorzystać z aut dostawczych by przewieźć ze sklepu do domu zakupy o większych rozmiarach. Obecnie z oferty mogą skorzystać klienci sieci Ikea.

Article

Traficar to spółka świadcząca usługę wynajmu samochodów na minuty bez na zasadzie carsharingu. Stworzona przez firmę aplikacja w smartfonie pozwala na szybką lokalizację najbliższego dostępnego pojazdu, a użytkownik może go zarezerwować w dowolnym momencie. Usługa została uruchomiona na rynku polskim w październiku 2016 r. w Krakowie.

Do tej pory Traficar oferował jedynie wynajem samochodów osobowych. Teraz rozszerzono ten zakres wprowadzając opcję o nazwie TrafiCargo.

Jak informuje Traficar od środy pod sklepami IKEA w pięciu miastach Polski – Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu oraz w Katowicach są dostępne samochody dostawcze, które można wynajmować przez aplikację Traficar.

Udostępniona flota liczy 30 pojazdów. TrafiCargo to efekt ustaleń Traficara z Ikea Retail, w ramach których  do końca maja br. kolejne dostawcze samochody na minuty będą dostępne przy sklepach sieci w całym kraju.

Do tej pory usługa wynajmu samochodów dostawczych na minuty funkcjonowała w Krakowie, gdzie pod sklepem Ikea były dostępne 4 Renault Kangoo. Od teraz Krakowianie mogą korzystać z 5 aut tego typu. Dodatkowo TrafiCargo jest dostępne również pod sklepami Ikea w Katowicach (4 szt.), Poznaniu (4 szt.), Wrocławiu (4 szt.), Gdańsku (4 szt.), a także w Warszawie do której trafi 9 sztuk Renault Kangoo (Ikea Targówek 5 szt. oraz Ikea Janki - 4 szt.).

Według Traficar aby skorzystać z opcji TrafiCargo podobnie jak w przypadku samochodów osobowych wystarczy mieć zainstalowaną aplikację Traficar i po zakończeniu zakupów zarezerwować jeden z pojazdów stojących na specjalnie wyznaczonych miejscach przy wyjściu ze sklepu.

Następnie należy zeskanować zamieszczony na szybie kod QR, który otwiera pojazd. Kluczyki czekają w schowku. Według zapowiedzi opłaty za korzystanie z TrafiCargo są takie same jak w przypadku Traficara, czyli 80 groszy za kilometr, 50 groszy za minutę jazdy i 10 groszy za minutę postoju. Jedyna różnica polega na tym, że po wyładowaniu zakupów wypożyczony samochód należy odstawić na specjalnie oznakowane miejsce przed tym samym sklepem Ikea, z którego użytkownik rozpoczął jazdę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TrafiCargo ułatwi klientom Ikei przewiezienie zakupów do domu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl