SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trigon DM wydał rekomendację "kupuj" dla Wirtualnej Polski; cena docelowa 112 zł

Analitycy Trigon DM, w raporcie z 16 lutego, wznowili wydawanie rekomendacji dla spółki Wirtualna Polska z zaleceniem "kupuj" i ceną docelową 112 zł.

Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska HoldingArticle

We wtorek kurs akcji Wirtualnej Polski wyniósł na koniec sesji 91 zł.

"Grupa jest beneficjentem trendu cyfryzacji w biznesie mediów i krajowym liderem na rynku reklamy internetowej. Dwucyfrowe wzrosty w segmencie mediów w drugim półroczu 2020 i perspektywy kontynuacji tego pozytywnego trendu w kolejnych kwartałach oraz odbicie w turystyce przełożą się na istotną poprawę wyniku wspartą efektem dźwigni operacyjnej. Nowe projekty w segmencie online świadczą o spójnej długoterminowej strategii i umocnią pozycję grupy w biznesie mediów" - oceniają analitycy Trigon DM.

W ich ocenie, przepływ reklamy do internetu przyspieszył i będzie procesem postępującym w kolejnych latach. Słabość turystyki analitycy traktują jako zjawisko przejściowe, a powrót popytu - ich zdaniem - może być obok dalszego wzrostu w reklamie online istotnym motorem wzrostu wyniku w latach 2021-22.

"Zakładamy, że skorygowany wynik EBITDA wzrośnie do 258 mln zł w 2021 (+21 proc. rdr) i o 8 proc. rdr do 279 mln zł w 2022 (‘19-’22 CAGR 8 proc.), a przychody do 717 mln zł w 2021 (+17 proc. rdr) i do 839 mln zł w 2022 (‘19-’22 CAGR 6 proc.)" - podano w raporcie.

"Sądzimy, że utrzyma się częściowo wpływ skokowej poprawy rentowności biznesu reklamowego widoczny w ostatnich kwartałach, a na marżowość na poziomie grupy wpłynie większy udział mediów w wynikach" - dodano.

Analitycy oceniają, że spółka pokaże w czwartym kwartale 2020 roku bardzo dobre wyniki w segmencie reklamy internetowej.

"Prognozujemy 19 proc. wzrostu do 116 mln zł i łączne przychody grupy na porównywalnym poziomie rdr (nadal spadki w turystyce). Klienci spółki z branży e-commerce należą do ważnych klientów segmentu online i będą jednym z głównych motorów wzrostu" - podano w raporcie.

"Mimo negatywnego wpływu na EBITDA w biznesie turystycznym, który rdr szacujemy na ponad 40 mln zł WP będzie w stanie pokazać zbliżone wyniki roczne w 2020 r. dzięki poprawie w biznesie mediów" - dodano.

Zdaniem analityków, po pierwszym szoku związanym z pandemią rosną szanse na kolejne transakcje M&A.

"Obecne wyceny są nadal wysokie w sektorze, ale sądzimy że spółka zidentyfikuje okazje inwestycyjne, które dzięki synergiom zbudują wartość dla akcjonariuszy. Spadek wskaźnika dług netto/EBITDA z 1,9x w 2018 do 1,3x w 2020P i nawet 0,8x w 2021P (przy założeniu braku przejęć) wskazuje na potencjał do kolejnych transakcji" - podano w raporcie.

Depesza jest skrótem rekomendacji. Pierwsza dystrybucja raportu, którego autorem jest Dominik Niszcz, miała miejsce 16 lutego o godz. 8:10.

Do kogo należy Wirtualna Polska

Głównymi akcjonariuszami Wirtualnej Polski są członkowie jej zarządu Jacek Świderski, Michał Brański i Krzysztof Sierota, każdy ma walory stanowiące 12,97 proc. kapitału i 18,66 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Do OFE Aviva Santander należy 9,38 proc. kapitału spółki, do OFE Nationale-Nederlanden - 6,84 proc., do OFE Aegon 4,65 proc., a do OFE PZU Złota Jesień - 4,6 proc.

W trzecim kwartale ub.r. Wirtualna Polska Holding zanotowała spadek przychodów sprzedażowych rok do roku o 16,6 proc. do 153 mln zł, natomiast jej zysk netto wzrósł z 21,44 do 26,55 mln zł. W związku z epidemią mocno pogorszyły się wyniki jej turystycznych spółek Wakacje.pl i Nocowanie.pl, za to wpływy Telewizji WP zwiększyły się o 37 proc. do 6,28 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Trigon DM wydał rekomendację "kupuj" dla Wirtualnej Polski; cena docelowa 112 zł

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Max
Nie wierzę, żeby ktokolwiek inwestujący własne pieniądze kierował się takimi rekomendacjami.
odpowiedź
User
x-men
Ej, gdzie są komentarze, że "to bańka, wydmuszka i zaraz wszystko padnie"?
odpowiedź
User
Sdsfs
Wirtualna dywidenda
odpowiedź