SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Po 16 latach Trójka straciła patronat nad festiwalem T-Mobile Nowe Horyzonty. „Trzeba podejmować trudne decyzje”

Po szesnastu latach Program III Polskiego Radia stracił patronat nad festiwalem filmowym T-Mobile Nowe Horyzonty. - Festiwal się zmienia, czasem trzeba podejmować trudne decyzje - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Błażej Grzechnik, rzecznik prasowy festiwalu.

Article

17. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu potrwa do 13 sierpnia. Publiczność obejrzy w tym czasie ponad 200 filmów, ale będą też wystawy, spotkania autorskie i koncerty. - Od początku prezentujemy kino autorskie, robione przez indywidualistów - mówił podczas uroczystości otwarcia dyrektor festiwalu, Roman Gutek.

Od początku też jednym z partnerów imprezy był Program Trzeci Polskiego Radia. 16 lat z rzędu na antenie Trójki w ramach umowy z organizatorami pojawiały się audycje poświęcone festiwalowi, rozmowy z twórcami i materiały opisujące ważniejsze wydarzenia festiwalu.

W tym roku, po raz pierwszy Trójka nie patronuje temu wydarzeniu. Dlaczego? - Program 3 PR był zainteresowany współpracą patronacką z organizatorami festiwalu. Trwały nawet rozmowy w tej sprawie, które jednak z przyczyn nam nieznanych, nie przyniosły oczekiwanego przez Trójkę rezultatu. Szczegółów rozmów nie możemy ujawnić ze względu na tajemnicę handlową spółki - informuje Wirtualnemedia.pl Małgorzata Kaczmarczyk, rzecznik prasowy Polskiego Radia.

Zdaniem Błażeja Grzechnika, rzecznika MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, przyczyna utraty patronatu jest prosta - Trójka zaproponowała gorsze warunki niż TOK FM, który ostatecznie uzyskał umowę patronacką na obsługę wydarzenia.

- Dostaliśmy oferty, które naszym zdaniem były po prostu lepsze, bardziej korzystne. Zdecydowaliśmy się więc na zupełnie inne rozwiązanie, niż dotychczasowe - mówi dla portalu Wirtualnemedia.pl Grzechnik, zaznaczając, że nie chodzi w tym przypadku o pieniądze.  - Oczywiście, że żal nam było rozstawać się z takim patronem, ale festiwal się zmienia i czasem trzeba podejmować trudne decyzje - dodaje.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl Trójka zaproponowała mniej kompleksową obsługę wydarzenia. Radio TOK FM oprócz zaoferowania większej liczby audycji poświęconych festiwalowi, powiązało także ofertę z artykułami we wrocławskiej „Gazecie Wyborczej” oraz na portalu Wyborcza.pl. - Otrzymaliśmy cały pakiet świadczeń - przyznaje enigmatycznie Błażej Grzechnik. - Tutaj chodziło także i o to, jak radio podchodzi do festiwalu. Kiedy są audycje, ile zapowiedzi - nie wchodząc w szczegóły, bo te objęte są tajemnicą - postanowiliśmy mimo wszystko poszukać nowego partnera - kończy.

Mimo utraty patronatu, Trójka informuje o tym, co dzieje się podczas wrocławskiego festiwalu, m.in. w audycjach „Trójowo Filmowo” i „Fajny film”.

Według badań Radio Track Millward Brown, w okresie od stycznia do czerwca 2017 roku, radiowa Trójka notowała słuchalność na poziomie 7,2 proc., co oznacza spadek w stosunku rok do roku o 1,2 pkt proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Po 16 latach Trójka straciła patronat nad festiwalem T-Mobile Nowe Horyzonty. „Trzeba podejmować trudne decyzje”

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
orion2
Zrywamy z dorobkiem ostatnich kilkunastu lat nie sławy? Jestem za. To radio należy gruntownie przeorać.
19 59
odpowiedź
User
Jan
Na pociechę Trójka zapatronuje jakieś imprezie u ojca dyrektora. W końcu to jest obecnie oficjalna linia trojkowego kolektywu partyjnego.
75 23
odpowiedź
User
wlad
Pewnie odkręcono kurek z zagraniczna kasą żeby pompować stadko nowych lemingów. TOK FM to świątynia boga antyPISA.
32 68
odpowiedź
User
Korez
Słuchałem ostatniej audycji Jaźwińskiego (ndz 20:00 Trójkowo filmowo) ani słowa o festiwalu.
28 4
odpowiedź
User
Korez
Słuchałem ostatniej audycji Jaźwińskiego (ndz 20:00 Trójkowo filmowo) ani słowa o festiwalu.
14 4
odpowiedź
User
swordfish
Po 16 latach? Przecież już za czasów pierwszych rządów PiS w 2006 roku główny patronat radiowy miało wtedy RMF Classic, Trójka kompletnie nie była obecna. Przejrzyjcie dokładnie jacy byli patroni radiowi w historii festiwalu. Przez 16 lat Trójka nie zawsze była obecna na festiwalu.
Tok FM ma jednak mniej relacji z festiwalu niż Trójka. Trójka potrafiła po kilka godzin dawać wywiady na żywo, Tok FM z tego co słyszę ogranicza się do 20 minut dziennie. I oczywiście godzinny Magazyn Filmowy "Do zobaczenia" jest 100% transmisją z festiwalu.

Swoją drogą cały czas na Nowych Horyzontach jest obecne miejskie Radio RAM, które należy do Polskiego Radia Wrocław. Tak więc współpracują z rozgłośniami publicznymi utrzymywanymi z abonamentu.
20 7
odpowiedź
User
zenada
Bo Trójka zjeżdża po równi pochyłej. Brawo dojna zmiana!
49 23
odpowiedź
User
zenada
Zrywamy z dorobkiem ostatnich kilkunastu lat nie sławy? Jestem za. To radio należy gruntownie przeorać.

Niektórym głowy trzeba przeorać:-(
43 4
odpowiedź
User
X
Niszowe TOK FM, upadająca Wyborcza....Kolejny dowód, że Agora ratuje się jak może i wykorzystuje resztki wpływów.
29 53
odpowiedź
User
Kri_
Trujka pod rządami dojnej zmiany urządzając taką voltę - personalną i światopoglądową, zapragnęła być słuchana przez elektorat prawicowy, który miał porzucić eter z przekazem umc, umc, konkursikami SMS, szansami wygrania samochodu życia. I co? No nic!
22 12
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing