SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Trójce historyczne audycje Wojciecha Dorosza w rocznicę Sierpnia ‘80

Program III Polskiego Radia startuje z cyklem wspomnieniowych audycji - „Czterdzieści lat minęło...”. Ma on przypomnieć słuchaczom wydarzenia z Sierpnia ‘80. Cykl oparty jest na archiwalnych relacjach uczestników i świadków tamtych zdarzeń. Emisja kolejnych odcinków w każdy piątek wakacji.

fot. polskie radioArticle

Na rocznicowy cykl składają się dźwięki archiwalne, relacje świadków i uczestników oraz komentarze historyków, ukazujące wydarzenia lipca i sierpnia 1980 roku. Autorzy szukać będą odpowiedzi na pytania, co było przyczyną protestów, dlaczego strajki te okazały się skuteczne, w jaki sposób przełamano monopol informacyjny komunistycznego państwa i jak udało się doprowadzić do najsłynniejszego strajku w polskiej historii. Audycje przygotowuje Wojciech Dorosz.

- Narastające przez lata niezadowolenie społeczne doprowadziło do protestów najpierw w pojedynczych zakładach pracy, a wkrótce w całej Polsce, by kulminację znaleźć na Wybrzeżu, w Stoczni Gdańskiej. Ten spontaniczny bunt robotników, tym razem wsparty również przez intelektualistów, zaowocował Porozumieniami Sierpniowymi i uświadomił milionom ludzi - nie tylko w Polsce - że z władzą można wygrać dzięki solidarnemu działaniu - przypomina Dorosz. 

Do słuchania cyklu „40 lat minęło… - 40. rocznica Sierpnia ‘80” radiowa Trójka zaprasza w wakacyjne piątki o godz. 17.45.

Według badania Radio Track w drugim kwartale 2020 roku udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 6,1 proc. udziału (po spadku o 2,3 pkt. proc. rok do roku).

Dołącz do dyskusji: W Trójce historyczne audycje Wojciecha Dorosza w rocznicę Sierpnia ‘80

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Trójka wraca do korzeni
Warto też wspomnieć o magazynie reporterów, który po wielu latach wrócił na antenę Trójki. Na żywo, z udziałem słuchaczy, ekspertów, z reportażem. Pierwszy był emitowany w niedzielę po godz. 20, temat: dzieci w rodzinach jednopłciowych. To jest bardzo ważny program, zaświadczający o niezależności i powrocie do normalności Trójki. Bardzo proszę też o tym, napisać czytelnikom.
odpowiedź
User
janek
ZIEEEEW
odpowiedź